Koenigsegg, kendi geliştirdiği İlk elektrikli güç ünitesini tanıttı

Koenigsegg, kendi geliştirdiği İlk elektrikli güç ünitesini tanıttı

Koenigsegg kendi bünyesinde geliştirilen ve tamamen yeni elektrik motorları kullanan yeni elektrikli güç ünitesini tanıttı.

Terrier olarak bilinen tork vektörlü elektrikli güç ünitesi, “radyal (güç yoğun) ve eksenel (tork yoğun) akı topolojisi arasında Raxial Akı olarak adlandırılan yeni tork/güç açısından zengin bir dengeye sahip iki Quark motoru kullanıyor. Terrier ayrıca bir David invertör ve planet dişli setleri içeriyor. Daha da önemlisi şirket, Terrier’in “EV endüstrisindeki en güç/tork yoğun, tork yönlendirmeli tahrik ünitesi” olduğunu iddia etti.

Quark elektrik motoru, 335 hp (250 kW) güç ve 600 Nm tork üretiyor. Sonuç olarak, her 85 kg’lık Terrier ünitesi, 671 hp (500 kW) üretiyor. Ancak şirket, maksimum torkun beklenen 1.200 Nm yerine sadece(!) 1.100 Nm olduğunu söyledi. Ayrıca tüm rakamların da geçici olduğunun altı çizildi.

Koenigsegg, Quark elektrik motorunun geliştirilmesindeki “ana itici güç”ün Gemera ile rekor kırma miraslarını sürdürmek ve aynı zamanda “daha geniş pazara tork açısından zengin, geniş kapsamlı uygulamalar için ultra kompakt bir elektrik motorundan yararlanma fırsatı sunmak olduğunu söyledi. ”Koenigsegg, elektrikli araçlarda kullanımının yanı sıra, elektrik motorunun teknelere ve dikey kalkış ve iniş yapan uçaklara da monte edilebileceğini de ekledi.

Elektrik Motoru Tasarım Lideri Dragos-Mihai Postariu, “Quark, Gemera’nın düşük hız aralığını, ihtiyacınız olan yerde, acımasız hızlanma için desteklemek üzere tasarlandı. İçten yanmalı motor daha sonra yüksek hız aralığına odaklanır. Bunun Gemera için performans açısından anlamı, herhangi bir tork veya güç kaybı olmaksızın 248 mph’ye (400 km/s) sürekli rekor hızda ivme ile takip edilen büyük bir güç dalgalanmasıdır” dedi.

Günün sonunda Terrier, kompakt olan ve doğrudan şasiye monte edilebilen hafif ve güçlü bir elektrikli güç ünitesi. Anlayacağını üzere, şirketin gelecekte Terrier hakkında söyleyecek daha çok şeyi olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!