Bentley, 2025’te sunacağı EV’nin testlerine başlayacak

Bentley, 2025’te sunacağı EV’nin testlerine başlayacak

Bentley kısa süre önce beş elektrikli modelini tanıtmayı planladığını duyurdu ve şimdi CEO Adrian Hallmark elektrikli modelleri hakkında kısıtlı ayrıntılar paylaştı.

Autocar’ın web seminerinde konuşan Hallmark, şirketin ilk elektrikli aracının bu yıl testlere başlayacağını söyledi. Dış tasarımın bu aşamada kabaca %80-85’i tamamlandı, çünkü hala şirketin “zaten karar verdiğimiz şeyi daha da geliştirmek için yapılması gereken bazı işler var” dedi. Aynı şekilde, iç mekanın da %95’i tamamlandı ve şüphesiz lükse odaklanacak.

Hallmark, şirketin ilk elektrikli modelinin crossover olacağına dair söylentileri doğrulamasa da, yaklaşmakta olan EV’lerinin “mevcut tasarımlarımızın bazılarından daha ilerici ve benzersiz” bir stile sahip olacağını öne sürdü. İlk EV’lerinin tasarımının radikal olmayacağını, ancak “bu araçla yeni bir çağa girdiğimizin sinyalini vereceğini” açıklamaya devam etti.

Hallmark, gelecek olan modelin “aerodinamik verimlilik açısından en iyiler arasında” olacağını ekledi ve bu da muhtemelen tamamen kapalı bir ızgara gibi EV’lere özgü stil dokunuşlarını bekleyebileceğimiz anlamına geliyor. Yönetici, verimlilik artışının bir kısmının daha dar araçlarla sonuçlanacağını, ancak şirketin cömert dingil mesafelerinin artan menzil adına kısaltılmayacağına dikkat çekti.

Şirketin ilk EV’si hızlı bir şekilde geliyor gibi görünse de Hallmark, Bentley’in diğer dört elektrikli aracı için tasarımların hazır olduğunu açıkladı. Bu tasarımların ne kadar ilerlediği belirsizliğini koruyor, ancak şirketin neler yapması gerektiği hakkında genel bir fikri olduğunu varsaymak yanlış olmaz.

Yakın zamanda belirttiğimiz gibi, elektrikli araçlar gelecekte büyük öneme sahip olacaklar, ancak fişe takılmaları gerektiğinden onları yeniden şarj etmek kesinlikle düşük teknolojili bir işlem. Hallmark da bunun farkında ve seçkin müşterilerinin bu güçlükle uğraşmak istemeyeceğini düşünüyor. Bu nedenle Bentley, “ister endüktif ister robotik olsun, eller serbest şarj çözümlerine” çalışıyor.

Son olarak Hallmark, şirketin mevcut ürünlerinin “çok dar bir fiyat bandında” olduğunu ve “markayı potansiyeli açısından daha fazla kullanmak için yukarı veya aşağı gitmek istediğini” belirtti. Bu, yaklaşmakta olan bazı elektrikli araçların mevcut modellerinden daha uygun fiyatlı olabileceğini, diğerlerinin ise daha pahalı olabileceğini gösteriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!