Lucid, test aracı filosunu hayranları ile paylaştı.

Lucid, test aracı filosunu hayranları ile paylaştı.

Tam elektrikli bir makam otomobili isteyenlere müjde! Lucid, son testlerini tamamladıktan sonra Air modelini resmi olarak tanıtacak.

Elektrikli otomobil dönüşümüne farklı bir açıdan yaklaşarak lüks elektrikli otomobiller üreterek yola çıkan Lucid, Air modelinin resmi tanıtımı için gün sayıyor. Marka, otomobilin seri üretim haline en yakın 40’tan fazla test aracı ile her koşulda yaptığı testlerini tamamlayıp modeli tanıtmak için gün sayıyor. Normal şartlarda Lucid, Air modelini geçtiğimiz ay New York Otomobil Fuarı’nda tanıtmış olacaktı fakat tüm dünyayı etkisi altına alan corona virüs pandemisinden dolayı planlar değişmek zorunda kaldı. Bu süreçte takipçileri ile arasını soğutmak istemeyen Lucid, bu test otomobillerinin de içinde olduğu bir video yayınladı.

 Lucid’in Basın İletişim Direktörü Andrew Hussey yakın zamanda süreç ile ilgili bir açıklama yaptı.

Evde kalma kuralları nedeniyle şu an evlerimizdeyiz. Fakat bu süreç 1000’den fazla Lucid çalışanını gelecek için motive ediyor. Bu süreçte Minnesota’da kış testlerimizi tamamladık. Daha sonra ise California ile Los Angeles arasında testlerimize devam ediyoruz.

Tasarımın son hali hakkında hiçbir sır vermeyen Lucid, yakın zamanda sosyal medya hesapları ve resmi internet sitesi üzerinden ipuçları vermeye başlayacakmış. Lucid Air’ın teknik detaylarını kısaca hatırlatmak gerekirse, en üstte bulunan versiyon 130 kWh’lik bir bataryaya sahip ve bu batarya sayesinde 645 kilometreden fazla menzil sunması bekleniyor. 2 adet elektrik motoruna sahip olan model 1000 beygirden fazla güç üretecek ve 0-100 hızlanmasını 2.5 saniye altında tamamlayacak.

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!