Formula 1 takımları yok olabilir.

Formula 1 takımları yok olabilir.

Geçtiğimiz günlerde açıklamalarda bulunan Claire Williams, bu sene sezonun başlamaması durumunda birçok takımın yok olabileceğinden korkuyor.

Sir Frank Williams’ın kızı ve şu an ROKiT Williams Racing F1 takımının patronu olan Claire Williams sezonun başlayamaması durumunda F1 dünyasında çok büyük sıkıntılar yaşanabileceğine dikkat çekmiş. Açıklamalarında daha da açık konuşan Claire Williams, bazı takımların yok olma tehlikesi ile karşı karşıya kalabileceğini de belirtmiş.

Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemiden Formula 1’de çok ciddi bir şekilde etkilenmişti. İlk 10 yarıştan bazıları iptal edilmiş bazıları ise ertelenmişti. Yeni yol haritasını yaklaşık iki hafta önce açıklayan F1 yönetimi, sezonun Avusturya’da başlayacağını ve 15 ile 18 arası bir yarış sayısı ile sezonun tamamlanacağını açıklamıştı. Formula 1’in sahibi olan Liberty Media’da bazı takımların zor günler geçirdiğinin farkına vararak takımlara peşin ödemeler yapmaya başladı. Fakat sponsor gelirlerinde yaşanan kayıpların çok daha önemli olduğu tahmin ediliyor. 

Claire Williams açıklamalarına bu sezonun çok kritik olduğunu ve Williams’ın takımlar sıralamasındaki pozisyonuna göre alacağı paraya ihtiyacı olduğunu belirtmiş. Hatta Claire Williams’a göre takımın hayatta kalmasını sağlamak için F1 takım sıralamasına göre dağıtılan paranın büyük bir önemi var.

Claire Williams, sezonun başlayamaması durumunda ise bir veya iki adet değil çok fazla takımın yok olabilme ihtimali olduğunu açıklamış. F1 takımlar sıralamasından alınan paraya sadece Williams’ın değil tüm takımların ihtiyacı olduğuna değinen Williams, kimse için bir risk kalmadığında Formula 1 otomobillerinin tekrardan pistlerde yer alacağına inandığını söyleyerek açıklamasını bitirmiş.

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!