Maserati, 720 Beygir Gücündeki, Yalnızca Pistte Kullanılabilen Süper Otomobil MCXtrema’yı Tanıttı.

Maserati, 720 Beygir Gücündeki, Yalnızca Pistte Kullanılabilen Süper Otomobil MCXtrema’yı Tanıttı.

Maserati, oldukça etkileyici V6 motorlu süper otomobilinin yeni versiyonunu tanıttı.

Eskiden Project24 olarak bilinen  MCXtrema, Maserati’nin MC20’nin kemiklerini kullanarak ortaya çıkarabileceği en ekstrem şey ve üretilecek olan 62 örnek yalnızca pistte kullanılabilecek. Nedenini o kaportaya tek bir bakışla anlayabilirsiniz, ön taraftadaha da agresif bakış, arka tarafta ise her şey kanattan ibaret. MCXtrema’nın yollarda kullanılan MC20’den oldukça farklı olduğu aşikar.

3,0 litrelik Nettuno V6’nın artık yeni turbolara, yeni bir girişe ve farklı bir egzoz sistemine sahip olması sayesinde toplam güç 730 beygire kadar çıkmış. Tüm bu güç, altı vitesli sıralı şanzıman ve sınırlı kaymalı diferansiyel aracılığıyla arka tekerleklere gönderiliyor ve MCXtrema, fazlaca karbon fiber kullanımı ve standart olarak yalnızca tek koltuğun bulunması sayesinde yalnızca 1.300 kg civarında bir ağırlığa sahip.

Her ne kadar Maserati; her bir müşterinin bu zevk için ne kadar ödediğini söylememiş olsa da, 62 otomobilin her biri kendi özellikleri açısından tamamen benzersiz olacak. Yine de yedi rakamlı bölgede bir yerde olduğu bilinmekte. Çok da önemli değil çünkü tabii ki hepsi tükendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!