Stellantis yönetimi, Maserati’deki yeni çağı başlatıyor.

Stellantis yönetimi, Maserati’deki yeni çağı başlatıyor.

Stellantis yönetimi, holdingin çatısı altındaki en lüks markası olan Maserati’yi yeni çağına hazırlanıyor. Bu konuyla ilgili ismi paylaşılmayan bir Stellantis üst yöneticisi Automotive News Europe’a bir açıklama yaptı.

PSA ve FCA gruplarının birleşmesiyle ortaya çıkan otomotiv devi Stellantis’in CEO’luk koltuğuna Carlos Tavares oturmuştu. Carlos Tavares son yıllardaki en popüler otomotiv CEO’larının başında geliyor. Carlos Tavares ve ekibinin yönetiminde PSA adeta baştan yaratıldı ve grup şirketleri olan Peugeot, Citroen, Opel ve DS çok iyi yerlere geldi. Stellantis’in CEO’luk koltuğuna oturduğundan itibaren Carlos Tavares’in Alfa Romeo ve Maserati’yle özel olarak ilgileneceği ve bu iki markanın potansiyeline çok inandığı iddia olarak otomobil haberleri arasında yer alıyordu. Son gelen haberle göre Stellantis çatısı altındaki Maserati’nin yeni çağı artık başlıyor.

Stellantis, İtalya’daki Mirafiori tesisindeki operasyonları geçici olarak durdurma kararı aldı. Şirket bu tesisteki üretimi frenlemeye başlıyor. Bir Stellantis yöneticisi Automotive News Europe’a verdiği röportajda her iki üretim hattının da bu hafta üretime ara verdiğini açıkladı. Ayrıca üretim başladıktan sonra 19 Ekim’de 3 Kasım’a kadar ikinci kez durdurulacak. Üretimin geçici olarak durdurulduğu zamanlarda tesiste çalışan 2400 işçinin maaşları da bu durumdan etkilenecek. Torino’daki Mirafiori tesisinde Ghibli, Quattroporte, GranTurismo ve Levante modelleri üretiliyor. Automotive News Europe’a göre Stellantis aralık ayında Maserati Ghibli, Maserati Quattroporte ve Maserati Levante’nin üretimini kapatacak. 2024 yılında tamamen elektrikli yeni nesil Quattroporte dünyaya tanıtılacak. Ghibli ise tarihin tozlu raflarına karışacak gibi görünüyor. Stellantis yönetimi Maserati Levante’nin yeni neslini ise 2025 yılında tanıtmayı planlıyor. Yeni Levante’de yine sadece tamamen elektrikli olacak. Yenilenen GranTurismo’nun üretimine devam edilecek. Yine çok uzun olmayan bir süre içinde Maserati yeni GranCabrio’yu tanıtacak. GranCabrio Folgore isimli tam elektrikli bir versiyon da satışa sunulacak.

Stellantis çatısı altında yeni çağına başlamaya hazırlanan Maserati birkaç yıl içinde çoğu modelini tam elektrikli olarak müşterilerine sunmaya başlayacak gibi görünüyor. Ancak Maserati elektrikli otomobillerden hoşlanmayan müşterileri için de spor otomobilleri olan GranTurismo ve MC20’yi sunmaya devam edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!