Maserati MC20’nin ilk özel edisyonu tanıtıldı: MC20 Notte.

Maserati MC20’nin ilk özel edisyonu tanıtıldı: MC20 Notte.

Piyasaya sürüldüğünden itibaren otomobil severlerin en çok dikkatini çeken modellerden biri olan MC20’nin ilk limitli özel versiyonu tanıtıldı. Bu özel edisyona İtalyanca’da gece anlamına gelen ”Notte” ismi verildi. Maserati, sadece 50 adet MC20 Notte üretecek.

Maserati MC20 Notte’nin boyası otomobille ilgili en çok dikkat çeken detay olarak karşımıza çıkıyor. ”Nero Ezzenza” parlak siyah boya, karanlık ortamlarda daha mat bir siyah renge dönüşüyor. 

Yan logolar ve Maserati logosu da aynı şekilde farklılaştırılmış. Yarış mirasına gönderme yapmak üzere gümüş renginden mat beyaz altına dönüştürülmüş. 20 inçlik jantlar ve fren kaliperleri de karartılmış ve beyaz ve altın vurgularla desteklenmiş.

Otomobilin içinde de ayrıca farklılıklar bulunuyor. Sarı dikişli siyah ve gri spor koltuklar, karbon fiber detaylı direksiyon simidi ve normal bir MC20’ye göre daha fazla alcantara kullanımı MC20 Notte’nin farklılıkları. Koltukların arasında da otomobilin limitli üretim olduğunu vurgulayan bir plaka bulunuyor.

Maserati Tasarım Başkanı Klaus Busse Notte ile ilgili şunları söyledi: “MC20 Notte, üstün performansı ve İtalyan zarafetini, gece dünyasının gizemli dokunuşuyla birleştirerek yarışların heyecanını ve gecenin cazibesini vurguluyor.” Aynı zamanda Maserati’nin küresel marka elçisi olan David Beckham’da MC20 Notte’nin tanıtımında efektif olarak rol alıyor.

MC20 Notte’deki değişiklikler tamamen kozmetik amaçlı olacak, dolayısıyla V6 Nettuno motor Notte’de de 630 beygir güç üretmeye devam edecek. MC20 Notte’nin satış fiyatı henüz açıklanmadı ancak standart MC20 fiyatının üstünde hatırı sayılır bir artış yapılacağı tahmin ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!