McLaren, otomobillerini daha da hafifletmek için çalışıyor.

McLaren, otomobillerini daha da hafifletmek için çalışıyor.

2007 ve 2010 yılları arasında ülkemizde Ford Otosan’ın genel müdürlüğünü yapmış olan ve şu an McLaren’in CEO’su olan Mike Flewitt, şirketin gelecek planları hakkında açıklamalarda bulundu.

Flewitt, “Araç ağırlığını azaltmak, gelecek nesil McLaren için stratejimizin merkezinde yer alıyor,” dedi. Açıklamalarına devam eden Mike Flewitt, ”Araç kütlesi, bir otomobilin geleneksel bir içten yanmalı motoru olsada tamamen elektrikli bir motoru olsada performans düşmanıdır, bu nedenle rakiplerimize karşı ağırlık yarışını kazanmak bizim için mutlak bir önceliktir.”

Kısa süre önce tanıtılan 1229 kilogram ağırlığındaki McLaren 765 LT’yi işaret eden Flewitt, 720 S’i baz alan 765 LT’yi 80 kilo hafifletmeyi başardıklarını hatırlattı. Bu ”hafifletme” operasyonun da ”Monocage II” isimli platformun, daha hafif camların, arka motor kapağında yer alan polikarbonat cam ve tamamen titanyum bir egzoz sisteminin rol aldığını hatırlatalım.

Konuşmalarına devam eden McLaren Automotive CEO’su Mike Flewitt, ”Ağırlık konusunda zaten sınıf lideriyiz ve 2025 yılına kadar piyasaya sunulacak hibrit modellerin verimliliğini ve performansını en üst düzeye çıkarmak için modellerimizin ağırlığını azaltmaya kararlıyız” dedi.

Albayrac’ın envanterinde yer alan 2020 McLaren GT için tıklayabilirsiniz: https://albayrac.com/araclar/2020-mclaren-gt/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!