En düşük km’li McLaren F1’lerden biri tekrar satışa çıkıyor

En düşük km’li McLaren F1’lerden biri tekrar satışa çıkıyor

Bu McLaren F1, 2021’de Pebble Beach’te 20 milyon USD’den fazla bir fiyata satıldı. Üç yıl boyunca, yeni sahibi otomobili sadece 14 mil sürdü.
Dünyadaki en düşük kilometre McLaren F1’lerinden biri tekrar satışa çıkarılmaya hazırlanıyor.

1995 model bu McLaren F1, benzersiz Creighton Brown renginde ve 2021’de Pebble Beach’de yapılan açık artırmada tam olarak 20.465.000 USD’ye satılmıştı. 2021’de Gooding & Company aracılığıyla satışı yapıldığında, bu F1’in kilometre saati 387 kilometreyi, veya yaklaşık 240.5 mil’i gösteriyordu. 15 milyon USD’lik tahmininin çok üzerine çıkan F1, 2021 yılında satılan en pahalı otomobillerden biri olurken, Pebble Beach’te Gooding & Company aracılığıyla satılan en pahalı otomobil oldu.

O satıştan bu yana neredeyse üç yıl boyunca bu F1’i kim satın aldıysa, neredeyse hiç kullanmamış. Aracın Sotheby’s Sealed aracılığıyla düzenlenen yeni bir açık arttırması, F1 şasi numarası 029’un artık kilometre saatinin 410 kilometreyi veya 254.8 mil’i gösterdiğini ortaya koyuyor. Bu da otomobili satışa koyan kişinin, üç yıllık sahipliği boyunca kilometre saatine sadece 14 mil eklediği anlamına geliyor.

 

Bu McLaren’a ilgi duyan birinin neden kilometreyi düşük tutmak isteyeceğini anlayabiliriz. Üretilen 64 yol otomobilinin arasında, var olan en düşük kilometreye sahip örneklerinden biri olması, koleksiyonerler için son derece cazip hale geliyor. RM Sotheby’s, F1’lerin değerinin yılda yaklaşık 1 milyon USD arttığını tahmin ediyor, bu yüzden herhangi bir ek kilometre muhtemelen bu kazançlara zarar verecektir.

Aynı zamanda, 20 milyon USD’den fazla bir fiyata McLaren F1 satın alacak kadar zengin biriyseniz, muhtemelen biraz fazladan kilometre için küçük bir darbeyi göze almak, onu sürmenin keyfini çıkarmaya değer olacaktır, değil mi? F1, tüm zamanların en iyi sürücü otomobili olarak övülüyor, peki ya sürmeyi hiç denemezseniz? Bu F1 muhtemelen yaşamı boyunca iklim kontrolüne sahip garajlarda muhafaza edildi. Bu kez satın alan kişi bu kaderi değiştirmek için bir şans bulacak. Otomobil, çevrimiçi açık arttırma aracılığıyla 13 Mayıs günü satışa çıkarılacak ancak Sotheby’s Sealed aracılığıyla satılacak otomobilin nihai fiyatı basına açıklanmayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!