Mercedes-AMG GT Black Series karşımızda!

Mercedes-AMG GT Black Series karşımızda!

Mercedes-AMG merakla beklenen ve en özel Mercedes-AMG’lerden biri olan GT Black Series’i sonunda tüm dünyaya tanıttı.

“Markanın motor sporlarındaki zengin geleneğini mükemmel bir şekilde somutlaştıran” bir süper spor otomobil olarak tanımlanan model, 730 PS ve 800 Nm tork üreten çift turbo 4.0 litrelik V8 bir motora sahip.

Motorda yeni eksantrik milleri, farklı egzoz manifoldları ve kuru karter yağlama sistemi gibi özellikler yenilikler arasında yer alıyor. Motorda ayrıca yeni bir ateşleme düzeni, daha büyük bir turbo ve daha agresif bir ses de bulunuyor.

Motora eşlik eden yedi ileri çift kavramalı şanzıman ise yüksek torkla başa çıkmak için güçlendirilmiş. Ürettiği tüm gücü sadece arka tekerleklerine ileten GT Black Series, 0-100 hızlanmasını 3.2 saniyede tamamlıyor. Model, 0-200 hızlanması ise 9 saniyenin altında. Sürücüler ayağını gazın üstünde tutmaya devam ederlerse, GT Black Series’in son süratı olan 325 km/h’ye ulaşabilirler.

Tasarım tarafında ise Black Series, GT3 ve GT4 yarış otomobillerinden ilham alıyor. Sonuç olarak, model daha büyük bir ızgaraya, karbon fiber parçalara ve daha agresif bir görünüşe sahip diyebiliriz.

Tasarımcılar ayrıca bir ram hava girişi ve büyük havalandırma deliklerine sahip yeni bir karbon fiber kaputu bu araca uydurdular. Daha yakından incelendiğinde, bir karbon fiber çatı, karbon fiber yan ekler ve bir karbon fiber bagaj kapağı ortaya çıkıyor. Manuel veya otomatik olarak ayarlanabilen küçük bir spoyler ve iki parçalı karbon fiber arka kanat da GT Black Series’in dikkat çeken özelliklerinden.

Diğer önemli özellikler arasında bir karbon fiber arka tampon ve geniş bir difüzörle ayrılmış dört egzozlu bir egzoz sistemi bulunur. Model ayrıca daha ince ön ve arka camın yanı sıra mat siyah kaplamalı 10 kollu dövme jantlara sahiptir. Önde 19 inç ve arkada 20 inç olarak fabrikadan çıkan jantların çevresinde ise Michelin Pilot Sport Cup 2 R lastikler görev yapıyor.

Tüm bu geliştirmeler sayesinde, Black Series, 250 km/s hızda 400 kg yere basma kuvveti üretiyor. Ayrıca açıklanmadı ancak GT Black Series’te biraz kilo tasarrufu da bekliyoruz.

Modelin fiyatıyla ilgili bir bilgi ise henüz açıklanmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!