BMW, iX3 ortaya çıktı.

BMW, iX3 ortaya çıktı.

Yeni BMW iX3, sayısız sızıntı ve raporu takiben, son üretim formunda markanın ilk elektrikli SUV’si olarak ortaya çıktı.

Tamamen elektrikli BMW iX3’ün temeli içten yanmalı motora sahip X3 dayanıyor. 80 kWh’lik bir batarya ve 282 hp ve 400 Nm tork güç üreten bir elektrik motorunun fark yarattığı iX3, beşinci nesil eDrive sistemine de sahip. BMW, iX3’ün WLTP’ye göre tam şarjla 460 km’ye kadar seyahat edebileceğini de resmi olarak açıkladı.

Elektrikli motorun oluşturduğu güç sadece arka tekerleklere iletiliyor ve yeni iX3’e “ klasik BMW sürüş deneyimi ” sağlıyor. 0-100 hızlanması 6.8 saniye olan modelin, son sürati ise 180 km/h ile sınırlandırılmış.

Yeni BMW iX3, 150 kW’a kadar DC hızlı şarj desteği sağlıyor, bu süre zarfında sadece 34 dakikada yüzde 0’dan yüzde 80’e kadar şarj olabiliyor. Hızlı bir şarj cihazında 10 dakikalık şarj, iX3’ün sürüş menziline 100 kilometre gibi hayat kurtarıcı bir değer ekleyebilecektir.

Dış tasarım, BMW iX3’ün içten yanmalı motora sahip kardeşlerinden daha fazla öne çıkmasına yardımcı olmak için bir dizi özelliğe sahiptir; hava direncini azaltmak için ön böbrek ızgarası kısmen kapatılırken, aerodinamik olarak verimli 19 inç alaşım jantlar, aracın sürtünme katsayısını yaklaşık % 5 azaltarak iX3’ün menziline yaklaşık 10 km ekliyor.  iX3’ün sürtünme katsayısı ise 0.29 olarak açıklanmış.

Yeni BMW iX3, Alman otomobil üreticisinin bizim için hazırladığı üç yeni elektrikli modelden ilki olacak; diğer ikisi de 2021’in sonuna kadar gelmesi planlanan yeni i4 ve iNext SUV’nin üretim versiyonu olacak.

Yeni BMW iX3, bu yılın ilerleyen günlerinde Çin’de pazara sunulacak. Avrupa’da ise 2021’de satışa çıkacak. BMW’nin elektrikli SUV’u Kuzey Amerika’da ise satışa sunulmayacak. Kuzey Amerika’daki müşteriler i4 ve iNext modellerini beklemek zorunda kalacaklar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!