1000 Limitli “AMG”

1000 Limitli “AMG”

Alman otomobil devinin performans temalı alt markası , Grand Edition adlı yeni bir G serisi varyantını tanıttı . Lüks SUV her zamankinden daha gösterişli ve sadece 1.000 adetlik bir üretimle sınırlı olacak.

Son kırk yıldan fazla bir süredir görüldüğü üzere, Mercedes, G-Serisi’nin sert ve kaba hatlarını bozmamayı çalıştığını görüyoruz. Efsanevi G Serisi, 1979’da piyasaya sürüldüğü zamanki haline oldukça benziyor ve hala satın alabileceğiniz en çarpıcı lüks araçlardan biri olmaya devam ediyor. Yeni Grand Edition, G Serisinin ikonik görünümüne biraz daha ihtişam katmışa benziyor.

Grand Edition’ı diğer G63’lerden ayıran şey, bazı önemli dekoratif ayrıntılar. Her bir örnek, Manufaktur Night Black Magno Siyahı ile Mat Altın Sarısı çıkartmaları ve süslemeleri bir araya getiren özel bir dış görünüme sahip. Standart G63’lere kıyasla aracın Affalterbach amblemi ve Mercedes yıldızı da renkli. Dış görünümü tamamlayan en önemli detay ise 22 inç dövme alaşım jantlardır.

Aracın içinde, altın renkli kontrast dikişlere sahip gösterişli siyah Nappa deriden yapılmış bir iç mekan var. İç Konsolun yolcu tarafında “Grand Edition” yazan özel bir tutma kolu ve temayla uyumlu paspaslar da bulunuyor.

Grand Edition’ın aktarma organlarına dokunulmamış. Grand Edition, diğer tüm G63’ler gibi, 577 beygir gücü ve 850 Nm tork üreten çift turbo 4.0 litrelik V8 ile sunuluyor.

Mercedes , her yıl üretilen G Serisi miktarının yüzde 10’undan daha azını temsil edecek olan bu özel seriden dünya çapında 1.000 adet üretmeyi planlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!