Mercedes-AMG GT63 S Ring’in yeni ağır ağabeyi oldu

Mercedes-AMG GT63 S Ring’in yeni ağır ağabeyi oldu

Ağustos ayında, Porsche makyajlı Panamera Turbo’nun 7: 29.81’lik tur ile Nürburgring Nordschleife’yi tamamlayarak en hızlı “yönetici otomobili” olduğunu duyurmuştu. Şimdi bu rekor, Mercedes-AMG GT 63 S 4MATIC+ tarafından kırıldı.

Mercedes’in açıklamalarına rekor, 7: 23.009 ve 7: 27.800 dakikalık “resmi olarak ölçülen ve noter onaylı” sürelerle direksiyon başındaki geliştirme mühendisi Demian Schaffert tarafından kırıldı. Her iki süre de Panamera Turbo’dan daha hızlı.

Mercedes, aracın “tamamen standart” olduğunu söyledi. Dokuz vitesli bir şanzıman ve performans odaklı dört tekerlekten çekiş sistemi ile desteklenen araç, 315 km/sa maksimum hıza ulaşmadan önce 3,2 saniyede 0-100 km/sa hızlanmasını gerçekleştirebiliyor.

630 hp gücündeki motorun yanı sıra rekor kıran otomobil, Michelin Pilot Sport Cup2 lastikler ve bir aerodinamik paketi ile donatıldı. Her ikisi de GT 63 S 4MATIC+’ın opsiyonel donanımında yer aldığını hatırlatalım.

Rekor kıran turun ardından Schaffert, “GT 63’ümüze birkaç yıldır geliştirme sürecinde eşlik etmeme rağmen, bu özel araçla elde edebildiğimiz geniş çaplı başarılar her zaman etkileyici” dedi. Modelin rahat olması ve akıllı güvenlik özellikleriyle donatılmış olması nedeniyle ikili bir kişiliğe sahip olduğunu, ancak aynı zamanda “son derece yüksek seviyede sürüş dinamikleri ve hassasiyet” sunduğunu da ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!