Mercedes-AMG, One için özel simülatör hazırladı

Mercedes-AMG, One için özel simülatör hazırladı

Mercedes-AMG One’ın gelişini uzun zamandır bekliyoruz ve son haberlere göre teslimatlar 2021’in ikinci çeyreğinden önce başlamayacak. Bunun nedeniyse pandemiden ziyade Alman otomobil üreticisinin F1 motorlu hiper otomobili geliştirmek ve mükemmelleştirmek için sıkı bir şekilde çalışıyor olması.

Mercedes-AMG, hem yolda hem de pistte tam işlevli prototipleri test etmenin yanı sıra, hiper otomobilin geliştirilmesine yardımcı olmak için olağanüstü gelişmiş bir simülatör kullanıyor.

Bu simülatör, bir Mercedes-AMG One monokokundan ve özellikle Nurburgring Nordschleife olmak üzere şehirlerde, otoyollarda ve yarış pistlerinde gerçek dünya sürüşünü taklit edebilen 9 metre genişliğinde 4K çözünürlüklü bir ekrandan oluşuyor. Mercedes-AMG’de dijital araç dinamiği entegrasyonuyla görevli olan Michael Bidlingmaier tarafından videoda açıklandığı gibi bu simülatör, otomobil üreticisinin hiper otomobilin sistemlerinin çoğunda ince ayar yapmasına yardımcı oluyor.

Yakın zamanda yapılan bir test sırasında, dayanıklılık yarışçısı Maro Engel, Nurburgring çevresinde birkaç tur için simülatöre atladı. Otomobilin olağanüstü performansı ve ‘Ring’in uzun düzlükte sürmeye alıştığı Mercedes-AMG GT3 yarış arabasından ne kadar daha hızlı olduğu hakkında yorumlarda bulundu.

Mercedes-AMG, F1 motorlu hiper aracını ilk kez 2017’de tanıttı, ancak güç aktarım sistemiyle ilgili zorluklar nedeniyle proje ertelendi. Ancak, bu sorunların çözülmesiyle şirket birkaç ay önce Nurburgring’de otomobilin testine yakında başlayacağını duyurdu. Büyük olasılıkla, Mercedes-AMG GT Black Serisi ile belirlediği seri üretim otomobil tur rekorunu kırmaya çalışacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!