Pagani C10, 12 Eylül’de Tanıtılacak

Pagani C10, 12 Eylül’de Tanıtılacak

Ocak ayında bir Instagram hesabında Pagani C10’un bir görüntüsü sızdırıldı ve ardından da ortadan kayboldu. Huayra’nın halefinin 2022’de sunulacağını zaten biliyorduk ve hatta Avrupa’da bir yerde testlerden geçen otomobilin son gövdesindeki ilk görüntülerini gördük. Şimdi bu meçhul otomobilin resmi onaylı ismini ve sunum tarihini öğrendik: 12 Eylül’de Pagani C10 ile buluşacağız.

Pagani, basın bülteni olarak herhangi bir resmi açıklama hazırlamadı. Yeni otomobil ve lansman tarihi, Facebook ve Instagram’da halka duyuruldu. Dürüst olmak gerekirse, resmi isim C10 olarak belirtilse de, Pagani bu ismi Instagram’da parantez içine almış. Bu da, bu ismin sadece şirketin yeni hiper otomobilinin geliştirme kod adı olduğu anlamına gelebilir.

Sunum etkinliği Milano’da gerçekleşecek ve Leonardo da Vinci’ye ithafen bir gönderme çalışması olacak. Instagram’da Pagani, kendisinin “Bugün bile, Sanat ve Bilimin el ele yürüyebileceğine olan inancıyla çalışmalarımıza ilham verdiğini” belirtti. Çeşitli platformlarda kurucu Horacio Pagani’nin de büyük bir Da Vinci hayranı olduğunu duymuştuk. Bugüne kadar herhangi bir Pagani’yi içeren sanat bölümünün farkında olarak, otomobil için ilham kaynağının “bilim” kısmını merak ediyoruz. Hibrit bir güç aktarma organı ile ilgisi olabilir.

Casus fotoğraflar, C10’un tüm Pagani modellerinde olduğu gibi arkada-ortada bir konumlandırılan ve dört egzoz borulu özel egzoz sistemine sahip olan bir otomobil olacağını düşündürüyor. Bir yandan, Mercedes-AMG imzalı V12 motorun elde tutulacağı söylentileri doğrulanmalı. Neticede işin ucunda emisyonlar var.

Pagani müşterilerinin bu otomobiller için ne kadar ödedikleri düşünüldüğünde, belki de şirket gelecekle ilgili düşünüldüğü kadar karbon emisyonlarını azaltmak konusunda endişeli değil. Öte yandan hibrit bir C10, şirketin içten yanmalı motorların artık yasal olmadığı zamanlara hazırlanmasına da yardımcı olacaktır. İtalyan otomobil üreticisi, bu zamanlar geldiğinde piyasada kalmaya istekliyse, elektrikli güç aktarma organları ile çalışmaya başlamalı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!