Yeni Bentley Azure Ürün Gamı Tanıtıldı

Yeni Bentley Azure Ürün Gamı Tanıtıldı

Yeni amiral gemisini tanıttıktan kısa bir süre sonra Bentley, beş modelden oluşan ürün gamının tamamı için Azure isminin kullanılabileceğini duyurdu. Azure ürün yelpazesinin arkasındaki fikir, zarif tasarımın yanı sıra direksiyon başında huzur sağlamak.

Dünyanın lider sürdürülebilir mobilite şirketi olmanın yanı sıra Bentley’in yeni odak noktası, sağlıklı yaşama dayalı bir otomotiv konsepti. Konseptin genel hatları, bu alandaki uzmanların yanı sıra sinirbilimcilerin de yardımıyla geliştirildi.

Bentley’in Azure serisi, stressiz bir iç ortamın yanı sıra gelişmiş sürücü yardım teknolojisini kullanarak daha güvenli ve daha rahatlatıcı yolculuklar sunmayı planlıyor.

Bentley’in belirttiği üzere fikir, yolcuların herhangi bir seyahatin sonunda yoğun yaşamlarına devam etmeye hazır oldukları, uzun mesafeleri hızlı ve sorunsuz bir şekilde geçme yeteneğine sahip olmaktır. Başka bir deyişle rahatlama, bir tutam yumuşaklık ve güvenlik içeriyor.

Bu nedenle, Bentley modelleri Speed, Mulliner ve Azure olmak üzere üç farklı çeşide sahip olacak. Speed ve Azure Bentley deneyiminin son derece farklı yorumlarıyken, Mulliner modelleri seride hem lüksün hem de performansın zirvesi olacak.

Kulağa biraz fazla karmaşık geliyor, ancak hepsi bir Bentley’den beklenen bir sürüşe sahip olacak ve sürücüyü ve yolcuları nasıl hissettirdikleri konusunda küçük farklılıklar içerecek.

Örneğin, tüm Azure modelleri, ısıtmalı ve havalandırmalı 22 yöne ayarlanabilen koltuklara sahip Ön Koltuk Konforu özelliğine sahip olacak. Bentley, bunlara entegre edilen masaj işlevinin, kas ve duruşta mikro ayarlamalara yol açan altı programlanabilir ayar aracılığıyla yorgunluğun önlenmesini sağladığını açıklıyor.

48V aktif yanal ivme önleyici kontrol sistemi de bu seride kilit bir donanım. Viraj denge çubuklarını elektronik olarak ayırarak sürüşü daha konforlu hale getiriyor ve aynı zamanda virajı dönerken otomobili olabildiğinde düz tutabilmek için sadece 0,3 saniyede 1.300 Nm’ye kadar ivme önleyici tork uyguluyor.

Sürüşün konfor tarafı, kazaları önlemek veya en azından şiddetini azaltmak için, aynı zamanda maksimum kontrol ve güvenlik için yıllar içinde uygulanan ve geliştirilen sürücü destek sistemlerinin Touring Spesifikasyonunun standart seçimi ile sağlanacak.

Gürültü, titreşim ve sertliği azaltmak için ekstra özen gösterilmiş. Bentayga EWB Azure, yolcunun araçta nerede oturduğuna bağlı olarak rakiplerine göre yüzde dört ila 26 arasında daha sessiz ve ikincil sürüş titreşimi konusunda rakiplerine göre yüzde 27’ye kadar daha iyi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!