Pagani Huayra’nın Halefi Eylül’de Tanıtılacak

Pagani Huayra’nın Halefi Eylül’de Tanıtılacak

Yeni söylentilere göre, Pagani Huayra’nın uzun zamandır beklenen halefi Eylül ortasında tanıtılacak.

Geliştirilmekte olan hiper otomobil şu anda C10 kod adıyla anılıyor ve iddialara göre 12 Eylül’de prömiyeri yapılacak. Bu tarih henüz teyit edilmemiş olsa da, otomobilin 2022’de prömiyerini yapacağı pek çok otomobil gazetecisi ve markaya yakın kişiler tarafından söyleniyor.

The Supercar Blog’dan otomobilin lansman tarihiyle ilgili yayınlanan spekülasyonlar, yeni Pagani hiper otomobilini gösteren ve Huayra ile benzerlikler taşıyacağını belirten bir görüntünün internete sızdırılmasından birkaç ay sonra yayınlandı. Daha sonralarda, sızdırılan görüntünün Pagani’nin yaklaşık 18 ay öncesine ait resmi bir sunumu olduğu ve o zamandan beri tasarım değişikliklerinin yapıldığı keşfedilse de, bize ne bekleyeceğimiz konusunda genel bir fikir veriyor.

Görsellerde gösterilen C10’un ön tarafında, Huayra ve Zonda’nınkine çok benzeyen tanıdık bir far grubu bulunuyor. Buna ek olarak İtalyan hiper otomobili elden geçirilmiş bir ön görünüme sahip. Başka yerlerde, gövdenin genel formu bir Pagani için çok tanıdık görünüyor ve ayrıca kapılara monte edilmiş bir dizi şık kanat aynası var. Otomobil arka kısmı Huayra’dan daha düz ve daha az kıvrımlı görünüyor.

Horacio Pagani daha önce C10’un AMG kaynaklı güncellenmiş 6.0 litrelik çift turboşarjlı V12’ye sahip olacağını ve yaklaşık 850-880 hp üretecek şekilde modifiye edilmiş olsa da Huayra’nın motoruna benzer olacağını doğrulamıştı. Müşteriler ayrıca manuel şanzıman ile gücü yalnızca arka tekerleklere aktarılan otomatik şanzıman arasında bir seçeneğe sahip olacak. Üretim ise muhtemelen kabaca 280 adetle sınırlandırılacak.

Pagani Huayra’nın en son versiyonu, 838 hp ve 750 Nm üreten 6 litrelik atmosferik V12’ye sahip olan ve sadece pistte kullanılabilen Huayra R oldu. Üretim sona ermeden önce Huayra’nın ek özel sürümlerinin tanıtılıp tanıtılmayacağı henüz belli değil. Ancak tarih tekerrür ederse, Zonda da olduğu gibi onlarca özel model görebiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!