Pagani’den ikinci el kontrol ve sertifika programı

Pagani’den ikinci el kontrol ve sertifika programı

Pagani, araç sahiplerinin araçlarının değerini artırmalarına yardımcı olmak için kendi araç doğrulama ve sertifika programını başlatıyor. Derecelendirme ve değerlendirme sürecinde markaya göre 400’den fazla farklı kontrol gerçekleştirilecek. Program o kadar kapsamlı ki, Pagani, hak kazanan araçlara garanti uzatma bile sunmayı planlıyor.

Bu haber, ilk Pagani’nin İtalya’daki fabrikadan çıkmasından yirmi yıldan fazla bir süre sonra geliyor. Eğer yeteri kadar milyonlara sahipseniz en yeni Pagani Huayra versiyonunu bulmak bir şekilde kolay olabilir, ancak eski modelleri bulmak o kadar kolay değil.

Puro, İtalyanca’da ‘Saf’ anlamına geliyor ve yeni programın amacını da doğrudan anlatıyor; Kontrol edilen her Pagani’nin saf geçmişinin incelemesini sağlamak.

Otomobiller, San Cesario’daki Pagani Automobili’de veya dünya çapındaki bir dizi uzman bayiden herhangi birinde zorlu süreçten geçebilir. Pagani, araçlar denetlenip sertifikalandırıldıktan sonra bir Puro Kitabı alacaklarını söylüyor. Bu kitap, otomobil hakkında incelemeden elde edilen kapsamlı bulguları içeriyor.

Ayrıca, otomobil hattan çıktığı günden itibaren, bütün servis veya modifikasyon işlemleri de dahil, incelemenin tamamlandığı güne kadar eksiksiz bir araç geçmişi ile birlikte geliyor. Tabi ki bu kitap markanın kurucusu Horacio Pagani tarafından imzalanmış bir orijinallik sertifikası ile taçlandırılıyor.

Başta bahsettiğimiz garanti konusu da hiç fena değil. Pagani’ye göre garanti, “gelecek yıllarda” incelenen her parçayı kapsayacak. Yani belirli bir süre veya kilometre limiti yok. Bu kadar pahalı bir otomobilde herhangi bir ekstra garanti kapsamına sahip olmak güzel olmalı. Tabii ki Pagani Puro programına katılmanın da tam olarak ne kadara mal olduğu konusunda bir bilgi yok.

Araç sahiplerinin sürece olan ilgileri hakkında soru işaretleri olsa da, biz yoğun ilgi duyacaklarını düşünüyoruz. Benzer bir pakete sahip olmak, birçok Ferrari’nin değerinin artmasına yardımcı oldu ve aynı şey muhtemelen burada da geçerli olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!