Polestar ve Koenigsegg güçlerini birleştiriyor.

Polestar ve Koenigsegg güçlerini birleştiriyor.

Volvo’nun elektrikli otomobil üreten markası Polestar ile dünyanın en özel markalarından biri olan Koenigsegg işbirliğine gitti. Sosyal medyadan açıklanan sürpiz iş birliği tüm dünyayı çok şaşırttı.

İsveçli süper üretici Koenigsegg ile İsveçli sayılabilecek Polestar güçlerini birleştirdi. Fakat güçlerini ne için birleştirdiklerini henüz açıklamadılar. Her iki marka da işbirliğini resmi sosyal medya hesaplarından duyurdu.
#KoenigseggXPolestar etiketini ortaya çıkaran iki marka, yaptıkları paylaşımlarda iddialı sözler ettiler ve ”takipte kalın” dediler.

Koenigsegg’in son tanıttığı otomobil olan Gemera’nın artık iyice elektrik ile tanışması bu işbirliği hakkında bize ipuçları verebilir. Gemera’yı hatırlamamız gerekirse her şeyden önce dünyanın ilk ”mega GT”si olarak tanıtıldı ve müşterilere faturalanmaya başladı. 4 kişilik bir yolculuğa imkan veren mega otomobil seviyesinde performans sunan bir model cidden kulağa hala çok garip gelebiliyor. 3 silindirli çift turbo 2.0 litrelik bir içten yanmalı motora ve 3 adet elektrik motoruna sahip olan model toplamda 1727 PS güç ve 3500 Nm tork üretiyor. 15 kWh’lik 800 V’ta çalışan bir bataryaya sahip olan Gemera 50 kilometreye kadar sadece elektrik gücü ile hareket edebiliyor.

Böyle bir mühendislik kapasitesi olan markaya Polestar ne katabilir diye düşünürsek, Karşımıza şu fikirler çıkabilir. Polestar; tam elektrikli otomobiller, otonom sürüş sistemi ve LIDAR gibi konularda Koenigsegg’ten çok daha tecrübeli bir marka olarak görülüyor. Bu konularda yapılacak olan işbirliği iki tarafın da lehine olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!