Yeni 4 Serisi ortaya çıktı!

Yeni 4 Serisi ortaya çıktı!

G22 Kasa kodlu yeni BMW 4 Serisi, çok konuşulan dev böbrekleri ile birlikte gündeme bomba gibi düştü.

BMW, 3 Serisi’nin daha sportifini isteyenler için sunduğu 4 Serisi’ni tamamen yeniledi. Geçtiğimiz sene tanıtılan Concept 4 isimli modeli birçok açıdan andıran yeni 4 Serisi, otomobil tutkunlarını tamamen ikiye bölmüş durumda. Bir kısım yeni tasarım anlayışını ve devasa böbrekleri beğendi. Diğer kısım ise bu yeni dev böbreklere henüz alışamamış görünüyor.

Ön farlar ve arka stoplar da kardeşi olan G20 3 Serisi ile paralel bir bakış açısı ile tasarlanmış. Ön, arka tamponlar ve aracın profilden görünümü 4 Serisi müşterisinin isteyeceği gibi çok daha sportif ve agresif olarak tasarlanmış. Yeni 4 Serisi’nin, g20 3 Serisi’nden nerdeyse 60 mm daha alçak olduğunu da hatırlatalım.

G20 3 Serisi ile aynı şasiyi kullanan Yeni 4 Serisi, BMW’nin iddiasına göre çok daha agresif ve çok daha sportif bir sürüş karakterine sahip. Ağırlık merkezi daha aşağıya çekilen model, tanıdığımız BMW hislerini kullanıcılara sunmaya devam etmek istiyor.

Yeni 4 Serisi’nin motorlarına baktığımızda ilk olarak karşımıza 420i çıkıyor. 2.0 litrelik turbo benzinli bir motora sahip olan versiyon toplamda 184 beygir güç üretiyor. Bu versiyonun bir üstüne ise 430i konumlandırılmış. Yine 2.0 litrelik turbo benzinli bir motor karşımıza çıkıyor fakat bu versiyonda toplam güç üretimi 258 hp olarak belirtilmiş. Yakından tanıdığımız 420d ise dizel tarafta görev almaya devam ediyor. 2.0 litrelik turbo dizel bir motora sahip versiyon 190 beygir güç üretiyor. ”M” tarafında ise şu anlık açıklanan versiyon M440i 3.0 litrelik sıralı 6 turbo benzinli bir motora sahip versiyon 374 beygir güç üretiyor ve Xdrive ile gücünü 4 tekere iletiyor. Tüm versiyonların ZF imzalı 8 ileri tam otomatik şanzımanı kullandığını belirtelim.

Yeni 4 Serisi’nin iç mekanına baktığımızda ise G20 3 serisi ile aynı olduğunu görüyoruz. Arkada oturan yolcular için iyileştirmelerin yapıldığı kabin eskisine göre kesinlikle daha kaliteli görünüyor. 440 litrelik bagaj ise gayet yeterli bir değer.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!