Porsche, Elektrikli Amiral Gemisi SUV’nin Cayenne’nin Üstünde Konumlanacağını Doğruladı

Porsche, Elektrikli Amiral Gemisi SUV’nin Cayenne’nin Üstünde Konumlanacağını Doğruladı

Porsche, yeni bir elektrikli crossover ile Mercedes ve Tesla’nın karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Söz konusu model, Stuttgart şirketi tarafından Almanya’nın Weissach kentindeki sermaye piyasası günlerinde CEO Oliver Blume tarafından resmi olarak onaylandı.

İlk tamamen elektrikli seri üretim modeli Taycan’ın başarısının üzerine inşa edilecek olan bu model, Leipzig tesisinde bir araya getirilecek ve on yılın ortasından itibaren montaj hattına çıkacak.

Blume, “Çekici portföyümüze Leipzig’deki üretim hattından çıkacak olan yeni bir lüks, tamamen elektrikli SUV modeli eklemeyi planlıyoruz” dedi. “Bu, lüks otomotiv segmentindeki konumumuzu daha da genişletecek. Özellikle marjı yüksek segmentleri hedefliyoruz ve bu şekilde yeni satış fırsatlarından yararlanmayı hedefliyoruz.”

Porsche bu konuda başka bir şey söylemedi ancak AutoNews, K1 kod adının verileceğini bildirdi. Modelin, geçen yıl Münih Otomobil Fuarı’nda tanıtılan Mission R Concept ile 920 voltluk elektrik sistemi ve doğrudan yağ soğutmalı elektrik motoru dahil olmak üzere birkaç ortak noktası olduğu anlaşılıyor. Ayrıca, otomobil üreticisi için bir prömiyer olacak üç sıra koltuk alabilir.

İlgili bir notta Porsche, ayrıca 718’in geleceğinin elektrikli olduğunu da doğruladı. 718 Boxster ve 718 Cayman, 2025 model yılı için piyasaya çıktıklarında elektrikli güç aktarma organları ile tamamen sessiz bir rotaya giriyor. İkizlerin performansı hakkında konuşmak için henüz çok erken, ancak en az içten yanmalı motorlar ile çalışan versiyonlar kadar hızlı olmalılar. Ayrıca, yukarıda bahsedilen gösteri arabasından bazı şeyler ödünç alırlarsa hiç şaşırmayacağız.

Blume, “Elektrikli araç atağımızda ilerliyoruz: On yılın ortasında, 718 ortadan motorlu spor otomobilimizi yalnızca tamamen elektrikli biçimde sunmak istiyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!