Porsche Taycan Cross Turismo, satışa çıkmak için gün sayıyor.

Porsche Taycan Cross Turismo, satışa çıkmak için gün sayıyor.

Porsche’nin başarılı modeli Taycan’ın shooting brake versiyonu olan Taycan Cross Turismo, adeta satışa çıkmak için gün sayıyor. Bir kez daha Almanya yollarında hafif kamuflaj ile yakalanan model, gerçekten çok ama çok şık görünüyor.

Porsche Taycan Cross Turismo, Tesla Model S için daha pratik ve daha farklı bir alternatif olmaya hazırlanıyor.

Sedan Taycan ile otomobilin görünmeyen kısımları neredeyse aynı fakat shooting brake tasarımı sayesinde dışı bambaşka bir otomobil. Geçtiğimiz günlerde bir kez daha yollarda yakalanan Taycan Cross Turismo, sahte far kaplamaları ve ön tampondaki eksik LED gündüz farlarıyla tekrar görüntülendi. Arka fren lambaların şekli ise OTT kamuflajı tarafından gizlenmeye devam ediyor.

Almanya yollarında test edilen prototip , geçmişte gördüğümüz diğerler prototiplere göre ufak farklar barındırıyor. Tavan rayları, çamurluklarda yer alan plastik kaplama ve tamamen siyah ve çok şık bir alaşım jant seti gibi birkaç farklılığa sahip. Porsche’nin eğimli tavan çizgisini maskeleyen sahte pencere kaplamasını, ilk prototip fotoğrafından beri koruduğunu da belirtelim. Porsche, nedense ilk günden itibaren tavan çizgisini bize net bir şekilde göstermedi ancak burada diğer Porsche modellerini andıran bir formun olacağı aşikar.

Dış cephenin çoğunda olduğu gibi, kabinin tasarımı da sedan Taycan’ın aynısı olacak. Sonuç olarak, aynı yüksek kaliteli malzemeleri Cross Turismo’da da göreceğiz bunun yanı sıra standart 10.9 inç bilgi-eğlence sistemi ve opsiyon olarak sunulan yolcu ekranı da dahil olmak üzere birçok teknoloji ekipmanı yine bizleri bekliyor.

Elektrik motorları ve bataryalarda sedan Taycan ile birebir aynı olacak. Turbo S versiyonunu tercih ettiğinizde 761 PS ve 1.050 Nm güç üreten inanılmaz bir otomobile sahip olacaksınız.. 0-100 hızlanmasını yaklaşak 3 saniyede belki 3 saniyenin biraz altında tamamlaması da Taycan Cross Turismo Turbo S’ten beklenen bir başka veri olarak karşımıza çıkıyor.

Porsche’nin planlarında bir sapma olmazsa Taycan Cross Turismo birkaç ay içinde satışa sunulacak ve muhtemelen 2020 yılının sonunda ilk teslimatlar yapılacak.

Fotoğraflar Carscoops’tan alınmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!