Puma, Porsche 911 Carrera RS 2.7’yi Ayağınıza Getiriyor

Puma, Porsche 911 Carrera RS 2.7’yi Ayağınıza Getiriyor

Porsche ve Puma, efsanevi Porsche 911 Carrera RS 2.7’nin 50. yıl dönümünü kutlamak için özel bir spor ayakkabı serisi üzerinde işbirliği yaptıklarını duyurdular.

İlk kez 1972’de Paris Otomobil Fuarı’nda büyük beğeniyle tanıtılan otomobil, Porsche’nin 1954’te 550 Spyder ile sınıfını kazandığı Carrera Panamericana yol yarışının onuruna hazırlanmıştı. Carrera adını taşıyan ilk Porsche olan 911 Carrera RS 2.7, 245 km/s azami hızıyla Almanya’da üretilen en hızlı seri üretim otomobildi.

Bu mirası kutlamak için Puma, renk başına sadece 500 örnekle sınırlı olacak Puma x Porsche Suede RS 2.7’yi hazırladı. Bu sınırlı seri üretim ayakkabı, Porsche’nin Grup 4 homologasyon düzenlemelerini karşılamak için sadece 500 adet ürettiği özel spor otomobiline bir gönderme.

Ayakkabılar, 70’lerde 911 Carrera RS 2.7 müşterilerine sunulan boya seçeneklerinden ilham alınarak 10 renkte sunuluyor. Ayakkabıların renk kombinasyonlarından sekizi dünya çapında satışa sunulacak, turuncu/siyah ayakkabılar yalnızca Hollanda’da satılacak ve beyaz/siyah çift de yalnızca Japon müşterilere sunulacak.

Renklere ek olarak, ayakkabıların arka tarafında ve topuk kısmında yanlarda Porsche’nin idmi ve bunların 500 sınırlı üretim ayakkabıdan biri olduğunu belirten bir yazı bulunan bir RS 2.7 motifi bulunacak. Bu arada iç tabanda, üzerine basılmış bir Porsche 911 Carrera RS 2.7 görseli var.

İthaf edildiği otomobil gibi, Puma’nın Suede modeli de ilk başta sınırlı sayıda üretilen bir üründü. Sadece 307 çiftlik bir ilk üretimle, olimpiyat atletizm şampiyonu Tommie Smith’in yarışma numarasını kutlamak için yapıldı.

Şu anda Fransa’da (fiyat bulabildiğimiz tek pazarlardan biri) satışta olan Puma x Porsche Suede RS 2.7, 120€’dan satışta. Bu meblağ karşılığında, ayakkabılarla birlikte 2022’nin sonuna kadar Porsche Müzesi’ne de ücretsiz giriş hakkı da kazanıyorsunuz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!