Touring Superleggera’nın yeni eseri: Arese RH95

Touring Superleggera’nın yeni eseri: Arese RH95

Uzunca bir süredir paylaşılan teaser görüntülerin ardından, nihayet güzelliği kadar uzun bir ismi olan Carrozzeria Touring Superleggera Arese RH95 ile tanıştık.

Touring, Arese RH95’in hangi otomobil üzerinde inşa edildiğini resmi olarak açıklamamış olsa da, ufak çaplı bir araştırma sonucunda kalbinde bir Ferrari 488 yattığını öğrendik. Altyapı 488 olsa da çift turbo beslemeli V8 motoru halefi Ferrari F8 Tributo ile aynı miktarda güç üretiyor: 8.000 d/dak’da 720 hp ve 770 Nm.

Touring’in şimdiye kadar ürettiği ilk ortadan motorlu otomobil olmasına rağmen tasarım, karoser üreticisinin geçmişinden gelen klasik unsurları içeriyor. Örneğin, kemer çizgisi Disco Coupe’den ilham alırken, burun ilk kez AERO 3’te görülen unsurları barındırıyor.

Touring’in Tasarım Merkezi Direktörü Louis de Fabribeckers, “Arese RH95, tüm AERO serisinin karakteristik özelliklerini birçok ayırt edici unsuruyla yansıtıyor ve dış panellerin sinematik açıklıkları, hareket eden bir sanat eseri olan otomobile teatrallik katıyor” dedi.

Tavandaki içi sarıya boyanmış hava girişi, hırıltılı V8’i beslemek için motor bölmesine hava akıtıyor. Karbon fiber gövde panelleri ağırlığı azaltırken, yukarı doğru açılan kapılar da dikkat çekiyor.

İçeride Touring, sürücüye ve yolcuya kendi alanlarını sunmak için çift kokpit konseptini kullanmış. Her yolcu, kaliteli malzemelerle ve birçok kişiselleştirme seçeneğiyle dolu iç mekan tarafından sarılmış vaziyette olacak.

1 Numaralı otomobilde (sahibinin koleksiyonuna uyum sağlaması adına) Verde Pino yeşil renk tercih edilirken, kabinde kahverenginin karamel ve kakao tonları kullanılmış. Touring, ikinci otomobilin beyaz vurgularla kırmızıya boyanacağını ve 60’ların Alfa GTA yarışçılarına bir gönderme olacağını, üçüncü otomobilin ise Gulf Oil’in tarihi mavi ve turuncu renklerine sahip olacağını söylüyor.

Touring Superleggera, Arese RH95’ten 18 adet üretmeyi hedeflediklerini ve “tanınmış egzotik” olarak adlandırdıkları donör otomobilin tesliminden itibaren üretimin yaklaşık altı ay süreceğini söylüyor. Bu arada otomobilin ismi, İtalya’nın aynı zamanda Touring’in de memleketi olan bölgesi Via per Arese’den geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!