Üstsüz Ferrari 296 GTS, 830 hp ile Tanıtıldı

Üstsüz Ferrari 296 GTS, 830 hp ile Tanıtıldı

Yeni bir Ferrari 296’yı yapılandırma işi, mevcut GTB’ye katılan üstü açık bir GTS’nin duyurulmasıyla çok daha zorlaştı.

Sabit tavanlı otomobille aynı temel alüminyum şasiyi ve 830 hp üreten hibrit destekli 3 litrelik V6’yı paylaşan GTS, 45 km/s’ye kadar hızlarda 14 saniyede açılıp kapatılabilen geri çekilebilir bir hardtop’a sahiptir.

Konsoldaki düğmeye bastığınızda tavan iki parçaya ayrılarak motor kapağının altına gizlenirken iki koltuğun arkasındaki yüksekliği ayarlanabilen cam ekran çarpmayı en aza indirmeye yardımcı olur. Bu gösterilerin bedeli, GTB’nin 1,470 kg kuru ağırlığına karşı 70 kg’lık ağırlık cezasıdır. Ancak performans bundan çok fazla zarar görmüyor.

Ferrari, EV modundayken hala aynı 25 km’lik elektrikli sürüş menzilini veriyor ve 135 km/s maksimum hız için yeterli. Buna rağmen 0-200 km/s hızlanması, roadster’ın 7,6 saniyelik süresinden 0,3 saniye daha uzun olsa da, hem GTS hem de GTB aynı şekilde 2,9 saniyede 0’dan 100 km/s hıza ulaşıyor. 8,500 d/dak çevirebilen V6 motor GTB’den aktarılıyor ve 663 hp gücüne Ferrari 165 hp elektrik gücü ekliyor. Sonuçta ortaya çıkan toplam 830 hp toplam sadece arka tekerleklere güç veriyor.

Bu kombinasyon kulağa çok eğlenceli geliyor, ancak güneşin altında gezinirken kapının kenarına sarılmış yanan kollardan daha çok pistte lastik yakmakla ilgilenen sürücüler için Ferrari, GTS’ye coupe alıcılarına da sunulan aynı Assetto Fiorano paketini sunuyor.

Buradaki sürücü odaklı yükseltme, daha fazla karbon fiber kullanımını, ağırlığı 8 kg azaltan hafif kapı panellerini ve ön tamponda yere basma kuvvetini 10 kg artıran aerodinamik kanatçıkları getiriyor. Ferrari, AF donanımlı bir GTS’nin 240 km/s’de 360 kg yere basma kuvveti ürettiğini söylüyor. Aynı zamanda özel süslemelerle de geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!