Yeni Mercedes-AMG E 63 S Karşımızda!

Yeni Mercedes-AMG E 63 S Karşımızda!

BMW’nin yeni M5’i tanıtmasından çok kısa bir süre sonra Mercedes-AMG yeni E 63 S’i ortaya çıkardı. Çok uzun yıllardır süren E 63 ve M5 rekabetinin yeni bölümü tüm otomobil severler gibi bizi de çok heyecanlandırıyor.

Yeni M5’in haberini sizler ile paylaşmıştık. Gelin yeni E 63 S’i de birlikte inceleyelim.

Yeni M5’te ve diğer birçok yeni modelde de olduğu gibi, yeni E 63 S’te de çok ufak değişiklikler bulunuyor. Bu değişiklikler, yeni full LED farlar, yeni tampon ve ufak dokunuşlar olan yeni Panamericana ön ızgara diyebiliriz. Arka tarafta ise yine yeni bir tampon ve yeni grafiklere sahip, ince stoplar diyebiliriz. Arka tarafta gövde rengi veya karbon fiber olarak seçilebilen ufak bir spoyler de bulunuyor. İç mekanda ise tamamen yeni bir direksiyon ve dokunmatik özelliği de gelen yeni MBUX multimedya sistemi dikkat çekiyor.

Bu muhteşem otomobilin kaputunun altında ise 4.0 litrelik çift turbolu bir motor bulunuyor. Bu motor toplamda 603 hp ve 850 Nm güç üretiyor. 4.0 litrelik motora 9 ileri çift kavramalı bir şanzıman eşlik ediyor ve otomobil 3.3 saniyede 0’dan 96 kilometre hıza ulaşıyor. Bu veri ”Estate” versiyonda ise 3.4 saniye olarak belirtilmiş. Eski model gibi yeni modelde de havalı süspansiyonlar ve AMG Ride Control + süspansiyon bulunuyor. Otomobilde, konfor, sport, sport + ve drift modları bulunuyor. Drift modu sayesinde üretilen gücün tamamı arka aksa yönlendirilebiliyor. Otomobilde standart olarak sunulan frenler ise önde 391 mm arkada ise 360 mm olarak açıklanmış. Karbon seramik frenler ise opsiyon listesinde yer alıyor.

Mercedes-AMG E 63 S yıllardır rekabet halinde olduğu M5’in karşısına bu kez çok daha güçlü bir şekilde çıkacak. İki modelin rekabeti ise kuşkusuz biz otomobil tutkunları tarafından yine ilgiyle takip edilecek.

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!