MINI, 10 Yıl Sonra 24H Nürburgring Yarışına Geri Dönüyor

MINI, 10 Yıl Sonra 24H Nürburgring Yarışına Geri Dönüyor

MINI, Nürburgring 24 Saat’in 50. yıl dönümünü kutlamak için 10 yıl aradan sonra yarışa ilk girişini yapıyor. Alman mülkiyetindeki İngiliz şirket, “Yeşil Cehennem” lakaplı Alman pistine özel olarak modifiye edilmiş bir MINI John Cooper Works gönderecek.

Otomobil SP3T sınıfında yarışacak ve özel olarak hazırlanmış bir takla kafesine, 100 litrelik bir yakıt deposuna ve dayanıklılık yarışı için bir hidrolik kaldırma ünitesine sahip olacak. Bu basit yarış gereksinimlerinin ötesinde, çeşitli performans iyileştirmeleri de yapılmıştır.

Özel MINI JCW, diğerlerinin yanı sıra Makrolon pencereleri de dahil olmak üzere bir dizi değişiklik sayesinde ağırlığını azalttı. Ayrıca, ayarlanabilir büyük bir arka kanat, tamamen kaplanmış bir alt gövde, arka difüzör, ön ayırıcı ve bir yarış süspansiyonu dahil olmak üzere önemli müdahaleler de yapıldı.

Tahmin edebileceğiniz gibi, BMW M Performance’dan ödünç alınan parçalar sayesinde fren performansı da iyileşecek. MINI JCW için, 306 hp güç ve 450 Nm tork üreten dört silindirli turbo bir motorla çalışan bir spor egzozu uyarlanmıştır. Buradan gelen güç, entegre mekanik kilitleme diferansiyeline sahip sekiz vitesli Steptronic şanzıman aracılığıyla tekerleklere gönderilir.

Son olarak, MINI John Cooper Works yarış otomobili, MINI markasının yarış geleneğine saygı gösteren özel bir “Made in Nurburg” görünümüne sahip olacak. Kırmızı ve beyaz renk şeması, özellikle MINI’nin 1960’lardaki yarış başarılarından ilham almıştır.

Yarış modifikasyonları, bu özel modelin yarışta ilk kez yer alacağı pistin yakınında, Almanya’nın Eifel kentinde Bulldog Racing tarafından üstlenildi. Nurburgring 24 Saat, 26-29 Mayıs tarihleri ​​arasında gerçekleştirilecek ve sürücüler, hem Nordschleife hem de Nurburgring Grand Prix pistinden oluşan 25.378 km’lik efsanevi pistte yarışacaklar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!