ALFA ROMEO DA ELEKTRİĞE KUCAK AÇTI

ALFA ROMEO DA ELEKTRİĞE KUCAK AÇTI

Volkswagen iki kez Alfa Romeo’yu almaya çalıştı ve FCA onu satmak istemedi. Bunun nedeni, Stellantis’in İtalyan markasını eski ihtişamına döndürmek için yaptığı planlarla netlik kazanmaya başlıyor. Autocar’dan Greg Kable’a göre, o noktaya ulaşmanın basamaklarından biri elektrikli bir GTV olabilir.

Yeni GTV’nin nasıl olacağı henüz belli değil. Dedikodular, Tesla Model 3 ve BMW i4’ün benzerleriyle rekabet etmek için klasik iki kapılı bir coupé’den dört kapılı bir coupe’ye kadar uzanıyor. Aynı zamanda tamamen elektrikli bir araba yerine şarj edilebilir hibrit bir araç olarak da. Elektrik dönüşümünün hızı göz önüne alındığında, Stellantis’in ancak başka seçeneği kalmamışsa, sadece içten yanmalı bir motora sahip olacak.

GTV, Stellantis’in geri getirmek istediği tek klasik Alfa Romeo ismi değil. Yakında Mito ve Spyder’ın da yeni hallerini görebiliriz. Tabi bu markanın tekrar ne kadar karlı hale geldiğine bağlı.

Alfa Romeo, o noktaya ulaşmak için şimdi 2022’de tanıtılacak SUV’si Tonale’ye güveniyor. Giulietta’nın C segmentinde bıraktığı boşluğu dolduracak ve Nissan Qashqai gibi modellerle rekabet edecek. 2023’te Alfa, şirket içinde Brennero olarak adlandırılan bir B segmenti SUV sunacak. Şu anda Stellantis’in tüm küçük modelleri tarafından kullanılan CMP mimarisinin bir gelişimi olan SLTA Small platformunu kullanacak.

GTV ve daha büyük Alfa Romeo araçları, Giorgio platformunun unsurlarına sahip olacak olan SLTA Large platformunu alacak. Bu üstün mimari, elektrifikasyona hazır olmadığı için ölecek, ancak Stellantis, onu SLTA Large’da mükemmel yapan şeyin bir kısmını korumak istiyor.

Dünyadaki tüm alfistiler için anlaşma sadece markayı kurtarmak değil, aynı zamanda geçmişte olduğu gibi yenmesini sağlamak. Logoyu hak edecek bir Alfa Romeo’nun kullanımı eğlenceli olmalıdır. Stellantis bunu başarabilirse, ödülünü alabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!