BMW, 460hp’lik yeni M2’yi tanıttı

BMW, 460hp’lik yeni M2’yi tanıttı

BMW, 460 hp üreten üç litrelik altı silindirli sıralı motora sahip M ailesinin en yeni üyesi M2’yi duyurdu. Bu rakam, önceki nesle kıyasla 90 hp daha fazladır ve isteğe bağlı altı vitesli manuel şanzıman ve arkadan çekiş, onu sürmesi çok ama çok eğlenceli bir otomobil haline getirecektir.

M ailesinin geri kalanına ayak uydurmak için küçük M2, eski ve daha ünlü ağabeyleri M3 ve M4’ten bazı yüksek teknolojiler ödünç aldı. Güç aktarma organları ve şasi, en yeni BMW M3/M4 modellerinin kalbinde yer alan aynı ince ayarlamalardan nasibini aldı.

Temel bilgilerle başlayalım: çift turbo beslemeli üç litrelik sıralı altı silindirli motor, 460 hp ve 550 Nm üretiyor. Bu M2’nin motoru ile M3 ve M4’teki benzerleri arasındaki farkı bulmak için küçük ayrıntılar konusunda çok tutkulu olmalısınız.

0-100 hızlanması manuel şanzıman ile 4.3 saniye sürerken otomatik şanzıman bu süreyi 4.1 saniyeye indirmektedir. Maksimum hız, her zamanki gibi 250 km/s ile sınırlıdır, ancak ekstra M Sürücü Paketi (isteğe bağlı) ekleyerek bu sınırı 285 km/s’ye çıkarabilirsiniz.

50:50 ağırlık dağılımı ve sofistike süspansiyon, M2’yi heyecan verici performans için yolunda tutar. Uyarlanabilir M süspansiyon (elektronik kontrollü amortisörler dahil), değişken oranlı M Servotronic direksiyon ve M Dinamik Modu dahil Dinamik Denge Kontrolü de partiye davetli.

Önde 19 inç ve arkada 20 inç hafif alaşımlar – her biri BMW M3 ve BMW M4’teki standart jantlardan birer inç daha büyük – (isteğe bağlı olarak) pist lastikleri ile tercih edilebilir. Durdurma gücü, ön tekerlekler için altı pistonlu, arka tekerlekler için de tek pistonlu, yüzer kaliperli M Bileşik frenlerden gelir. Fren pedalı da ayarlanabilir: sürücü, basınç uygulandığında pedalın nasıl “hissettiği” konusunda iki seviye arasında seçim yapabilir.

İçeride, M2’nin ön koltuklar için iki seçeneği vardır. İlki, elektrikle ayarlanabilen deri M Spor koltuklardır. Ancak daha piste uygun bir şey isteyenler için M Carbon yarış koltukları da opsiyon listesinde mevcuttur. M Carbon koltuklar BMW tarafından piste hazır olarak tanımlansa ve M Sport koltuklardan yaklaşık 11 kg daha hafif olsalar da, daha da hafif olabilirlermiş. M Carbon koltuklar elektrikli ayarlanabilir, ısıtmalı ve hatta üzerlerinde aydınlatmalı M2 logolarına sahip. Karbon teması, iç kaplama, direksiyon simidi ve vites değiştirme kanatçıkları (otomatiklerde) ile daha da genişletilebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!