Mercedes-Maybach, S650 Night Edition’dan sadece 15 adet üretecek.

Mercedes-Maybach, S650 Night Edition’dan sadece 15 adet üretecek.

Makam otomobili dendiğinde akla ilk gelen marka olan Mercedes-Maybach, S650 Night Edition adı verilen özel versiyondan sadece 15 adet üreteceğini açıkladı.

Mercedes-Benz’in alt marka olarak konumlandırdığı Mercedes-Maybach, S650 Night Edition ile Bentley ve Rolls-Royce’a rakip olabileceğini kanıtlamak istiyor. Her fırsatta Bentley ve Rolls-Royce ile rakip olduklarını vurgulayan marka, kendisini Bentley ve Rolls-Royce rakibi olarak sınıflandırsa da fiyat olarak iki markaya karşı büyük bir avantajı olduğunu da iddia ediyor. Mercedes-Maybach’a göre teknoloji olarak bu iki markadan geri kalır hiçbir yanları yok ve fiyat olarak da bu iki markadan çok daha düşük fiyatlara müşterilere hizmet verebiliyorlar fakat Mercedes-Maybach, S650 Night Edition ile çok daha özel bir ”Maybach” üretmeye karar verdi. 15 adet ile sınırlı bu modelin fiyat etiketinde ise 242.950 $ yazıyor.

Normal bir Mercedes-Maybach S650’den yaklaşık 40.000 $ pahalı olan özel versiyonda ne farklılıklar var gelin birlikte inceleyelim.

Eşsiz ve farklı olarak tanımlanan model sadece Obsidyen Siyahı renginde sunuluyor. Çok ince düşünülmüş karbon fiber detaylara da sahip olan Night Edition, yalnızca ABD pazarında satılacak ve kısa bir süre içinde de ABD’deki 15 bayide satışa sunulacak. Night Edition’ın kabininde ise siyah ve bej renklerdeki deriler kullanılmış. Yine kabinin içindeki karbon fiberler ve Night Edition logosu da çok şık görünüyor. Night Edition logolarının hem otomobilin dışında hem otomobilin içinde kesinlikle yer alacağı Mercedes-Maybach tarafından belirtilmiş. Burada ”logo iptali” gibi bir seçenek müşterilere sunulmayacak. Standart özellikler arasında Maybach yazılı V12 ön ızgara, yönetici arka koltukları, 64 renkli ortam aydınlatması, Head-Up Display, Ultra Geniş Işın farlı LED Akıllı Işık Sistemi ve Uyarlanabilir Uzun Far Desteği, Burmester High-End 3D Surround ses sistemi, Sürücü Yardım Paketi, Night View Assist Plus, AIRMATIC yarı aktif havalı süspansiyon ve Magic Body Control yer alıyor.

Aracın kaputunun altında ise 6.0 litrelik biturbo V12 bir makine görev yapıyor. 630 PS güç ve 1000 Nm tork üreten bu makine sayesinde Mercedes-Maybach S 560 Night Edition 0’dan 96 kilometre hıza 4.6 saniyede ulaşıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!