Domino’s pizza dağıtımlarını otonom araçlara emanet etti

Domino’s pizza dağıtımlarını otonom araçlara emanet etti

Domino’s Nuro R2 otonom araçlarla pizza dağıtımı yapacak. Hizmetin bu hafta Teksas, Houston’ın Woodland Heights semtindeki restoranında pilot uygulamaya başlaması bekleniyor.

Pizza devine göre, internetten sipariş veren seçkin müşterilere pizzalarını otonom olarak teslim etme seçeneği sunulacak. Bu müşteriler, R2’nin konumun anlık takip edebilecekler ve siparişlerini almaları için kendilerine benzersiz bir PIN kodu sağlayacak bildirimleri alacaklar. Araç geldiğinde, sadece PIN kodlarını yazacaklar ve pizzalarını almaları için kapılar açılacak.

Domino’s, R2’nin “ABD Ulaştırma Bakanlığı tarafından düzenleyici bir onay almış, tamamen otonom, yolculara ihtiyaç duymayan ilk karayolu teslimat aracı” olduğunu ve müşterilere yepyeni bir teslimat deneyimi sunmalarını sağlayacağını belirtti.

Pilot program tek bir mağazayla sınırlıyken, Domino’s Pizza’nın baş inovasyon sorumlusu Dennis Maloney, “Markamızın otonom teslimat alanı hakkında öğreneceği çok şey var. Bu program, müşterilerin teslimatlara nasıl yanıt verdiğini, robotla nasıl etkileşimde bulunduklarını ve mağaza operasyonlarını nasıl etkilediğini daha iyi anlamamıza olanak tanıyacak. “

Domino’s, otonom teslimatı keşfeden tek şirket değil. 2018’de Kroger ve Nuro, Scottsdale, Arizona ve Houston, Texas’taki testleri içeren otonom bir market teslimat pilot programını duyurdular. Şirket ayrıca Walmart ile ortaklık kurdu ve gelecekte büyük olasılıkla daha fazla haber göreceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!