Emilia GT Veloce, Giulia QV’nin kalbini almış yeni bir restomod

Emilia GT Veloce, Giulia QV’nin kalbini almış yeni bir restomod

Son 18 ayda dünyanın en büyük otomobil üreticileri arasında elektrifikasyona yönelik radikal bir değişim yaşanırken, restomodlarda heyecan verici bir dönem yaşanıyor. Emilia GT Veloce bunun en son örneği.

Otomobil, Alman klasik ve spor otomobil uzmanı Emilia Auto ve geliştirme ortağı VELA Performance tarafından yaratılan ikonik Alfa Romeo Giulia GT’nin modern bir yorumu. Emilia GT Veloce, 2022’nin ikinci çeyreğinde resmi olarak tanıtılacak ve üretimi dünya çapında her biri yaklaşık 400.000 €’dan başlayacak yalnızca 22 adetle sınırlı olacak.

GT Veloce’ye güç vermek, Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio ile aynı 2.9 litrelik çift turboşarjlı V6 motorunun görevi. Bu motor, otomobilde 500 hp’nin üzerinde güç ve 600 Nm tork üretirken gücü arka tekerleklere ileten ZF’nin 8 ileri otomatik şanzımanına bağlanacak.

Emilia Auto sadece yeni bir motor koyup oldu bitti demedi. Otomobilin temelleri tamamen yenilendi ve şimdi KW coilover’lar, önde çift salıncaklı çok yönlü bağımsız süspansiyon ve çok bağlantılı arka aks ve uyarlanabilir hidrolik direksiyona sahip. Ayrıca Brembo frenler de günümüzün ABS ve çekiş kontrol sistemleriyle iş birliği yaparlar.

Emilia Auto, otomobili yaratmak için orijinal bir Alfa Romeo Giulia GT alır, kaportayı kapsamlı bir şekilde günceller, ardından onu yeni uzay çerçevesi ve güç aktarma organıyla birleştirir. Tasarımdan bahsetmişken, yükseltilmiş ve genişletilmiş çamurluklar, yeni motoru barındıracak özel bir kaput, daha modern ön ve arka aydınlatmaları içeriyor.

Alman şirket, iç mekanı olabildiğince orijinal tutmaya çalıştı. Ancak otomatik klima, elektrikli camlar, aynalar ve multimedya sistemi taktı. Ayrıca yeni Recaro spor koltuklar da müşteriler aralarından seçim yapabilecekleri bir dizi farklı malzemede tercih edilebilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!