TWR, restomod XJS ile geri döndü

TWR, restomod XJS ile geri döndü

1980’lerin efsane yarış takımlarından TWR (Tom Walkinshaw Racing) günümüze, 88 limitli üretim ile hazırladıkları bir XJS restomod’u ile geri dönüş yapıyor. V12 motorlu XJS’ye yaptıkları modifikasyon ile 600 bg güç elde eden TWR, modeli Supercat olarak adlandırdı.

Karbon fiber kullanımı ile ağırlık ve aerodinamik yönden de geliştirilen Supercat’in tasarımında İngiliz moda tasarımcısı ve aynı otomobil koleksiyoneri olan Magnus Walker, baş tasarımcı Khyzyl Saleem’e destek oldu. TWR’ın Jaguar ile ortak geliştirdiği XJR-9, XJR-15 ve XJ220 gibi ikonik otomobillerden esinlenildi. Şirket yetkilileri otomobilin geliştirilmesi için binlerce saat mesai harcandığını kaydettiler.

Ölçüler ve ağırlık hakkında net bilgiler paylaşılmazken, fotoğraflardan görüldüğü üzere otomobil oldukça kaslanmış, genişlemiş ve alçaltılmış. Karbonfiber kullanımı sayesinden oldukça hafifleyen Supercat’in süperşarj ile kuvvetlendirilen ve 600 bg’lik 5.3 litre hacimli V12 motorunun güç aktarımını, 6 ileri manuel şanzıman yapıyor.

Sadece dış fotoğrafları yayınlanan otomobilin iç mekan fotoğrafları bu yılın sonunda satışa sunulmadan önce paylaşılacak. TWR’ın geliştirdiği XJR-9’un, 1988 yılında Le Mans yarışlarını kazanmasından ithafen “88” yılını anmak amacıyla 88 adetle limitlendirilmiş. 225.000 Sterlin’den başlayan fiyatlarla İngiltere’de satışa sunulması planlanan Supercat’in, diğer ülkelerdeki müşterilere de sevkiyatı yapılabilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!