Fernando Alonso F1’e geri döndü!

Fernando Alonso F1’e geri döndü!

Dünyada en çok sevilen yarış pilotları arasında her zaman en üstlerde olan Fernando Alonso, Formula 1’e resmen geri döndü. Alonso, Formula 1’e tekrar Renault pilotu olarak dönüş yapacak.

2005 ve 2006 yıllarında Renault ile dünya şampiyonu olan efsanevi İspanyol pilot Fernando Alonso, 2018 yılında veda ettiği pistlere geri döndü. Çok büyük bir sponsor potansiyeli ve inanılmaz bir fan kitlesine sahip olan Fernando Alonso, Renault ile Formula 1’e dönerek hem kendi yeteneklerini tekrar tüm dünyaya göstermiş olacak hem de takımın üstünde son yıllarda iyice artan stres ve baskıyı en azından biraz düşürmüş olacak. Renault F1 takımı genel müdürü Cyril Abiteboul’da bu hamleyi yaparak kendi üstündeki baskıyı en azından kısa bir süre için azaltacakmış gibi duruyor.

Büyük umutlar ile geçtiğimiz sezon transfer edilen Daniel Ricciardo, Renault’un istediği katkıyı ve performansı gösterememişti. Aynı şekilde Ricciardo’da Renault’tan kendi yeteneklerini gösterebileceği rekabetçi bir otomobili alamamıştı. İki taraflı olarak yaşanan bu sıkıntıdan sonra Daniel Ricciardo, Carlos Sainz’ın Scuderia Ferrari ile anlaşmasından sonra boşalan McLaren koltuğu için anlaşma sağlamış ve 2021’de McLaren ile yarışacağını açıklamıştı. Ricciardo’yu kaybeden Renault ise bu boşluğu efsanevi pilot Alonso ile doldurdu. Renault ile çok güzel anılara sahip olan Fernando Alonso’nun 2021 sezonunda başlayacak ikinci Renault macerası nasıl sonuçlanacak merakla bekliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!