Ferrari 430 Scuderia açık arttırmaya çıkmaya hazırlanıyor.

Ferrari 430 Scuderia açık arttırmaya çıkmaya hazırlanıyor.

Ferrari’nin ortadan motorlu V8 süper otomobillerinin hepsi çok özel ancak 430 Scuderia birçok otomobil tutkununa ve birçok Ferrari hayranına göre çok daha özel.

Ferrari, Michael Schumacher’ın gelişmesinde aktif bir şekilde rol aldığı 430 Scuderia’yı 2007’de piyasaya sürmüştü. F430’un daha sert, daha güçlü ve daha hafif bir versiyonu olan 430 Scuderia, efsane Ferrari’ler arasında kendisine bir yer bulmuştu. Daha sonra 458 Speciale ve daha sonra 488 Pista ile tanışssakta 430 Scuderia gerçek bir Ferrari ikonu olmaya devam ediyor ve son zamanlarda otomobilin değeri de sürekli yukarı çıkmaya devam ediyor.

Haberimize konu olan 430 Scuderia ise 2009 model bir otomobil ve 11.185 kilometrede. Şu an müzayedeye çıkmak için hazırlanan 430 Scuderia’nın 302.150 Euro’dan yüksek bir fiyatla satışa çıkması bekleniyor.

Otomobil gümüş yarış şeritlerine sahip ve Rosso Corsa renginde. Şu anda 235/35 ve 285/35 Michelin Pilot Super Sport lastikleriyle çevrelenmiş 19 inçlik fabrika çıkışı jantları da otomobilde bulunmaya devam ediyor. Kırmızı renkteki fren kaliperleri ise otomobilin bütünlüğünü vurguluyor. 

Otomobilin içine baktığımızda ise hardcore bir otomobil olduğunu her detayda hissedebiliyoruz. Siyah Alcantara ve kırmızı dikişlerin dans ettiği iç mekanda, karbon fiber parçalar da onlara eşlik ediyor. O dönemde opsiyon olarak sunulan ses sistemi ve radyo’da bu otomobil satın alınırken tercih edilmemiş.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!