Ferrarı, Apple yöneticilerinin peşinde

Ferrarı, Apple yöneticilerinin peşinde

Ferrari’nin CEO’su Louis Camilleri’nin sürpriz emekliliğinin hemen ardından, sektörün önde gelen isimleri spekülatif bir biçimde olası adaylar olarak ortaya çıktı.

Ferrari şu anda FCA başkanı John Elkann tarafından yönetiliyor, ancak kendisinin en üst pozisyonda uzun süre kalmaya niyeti olmadığı anlaşılıyor. Söylentilere göre Camilleri’nin halefi olarak adı geçen ilk isim FCA CEO’su Mike Manley.

56 yaşındaki Manley ilk olarak 2009 yılında Jeep’i devralmasıyla öne çıktı, 2018’de Sergio Marchionne’nin ölümünün ardından FCA’nın CEO’su olarak atandı. Fakat bununla birlikte, Manley’nin FCA ile PSA arasındaki birleşmeyi tamamlarken Ferrari’ye geçmesi zor olabilir.

Reuters’in haberine göreyse, diğer kişilerin Apple finans müdürü Luca Maestri ve eski Apple tasarım müdürü Jony Ive olduğu bildirildi.

Söylentilere konu olan isimler bununla da sınırlı kalmıyor. Bir diğer olası aday ise eski Vodafone CEO’su Vittorio Colao ve Maserati CEO’su Davide Grasso. Hatta kısa bir süre için, Ferrari’nin yarış bölümünün eski başkanı ve Lamborghini’nin genel müdürü Stefano Domenicali’nin Maranello’ya dönebileceği yönünde spekülasyonlar bile vardı. Ancak bir basın sözcüsü, kendisinin 1 Ocak’ta Formula 1’in CEO’su olarak görevi devralmaya kararlı olduğunu doğruladı.

Kim olursa olsun, görüyoruz ki Ferrari’nin aralarından seçim yapabileceği deneyimli endüstri yöneticilerinde kesinlikle bir eksiklik yok. Maranello’nun zirvesinde iş başı kişi, planlanan hibrit modellerin piyasaya sürülmesiyle ve hemen akabinde ilk SUV ile Ferrari’nin tarihindeki önemli bir dönemde şirkete liderlik edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!