Ferrari, elektrikli otomobil için eski Apple tasarımcısı Jony Ive’ı işe aldı

Ferrari, elektrikli otomobil için eski Apple tasarımcısı Jony Ive’ı işe aldı

Ferrari ve ana şirketi Exor N.V., bugün markanın ilk elektrikli otomobilini de kapsayacak uzun süreli işbirliği için bir “tasarımcılar topluluğu” olan LoveFrom ile ortaklık yapacaklarını duyurdu.

Eski Apple tasarım şefi Jony Ive ve Marc Newson, Ferrari’nin birlikte çalışacağı LoveFrom tasarımcıları olarak seçildi. Kendileri Silikon Vadisi teknoloji şirketinden ayrılmadan önce Apple Watch’u geliştirmek için birlikte çalışmışlardı.

Ive ve Newson yaptığı açıklamalarda, “Ferrari sahipleri ve koleksiyonerleri olarak, bu olağanüstü şirketle ve özellikle Flavio Manzoni tarafından ustalıkla yönetilen tasarım ekibiyle işbirliği yapmaktan daha fazla heyecan duyamazdık” dedi. Birlikte çalışmanın önemli ve değerli işler ortaya çıkaracağına inandığımız, benzersiz, heyecan verici bazı fırsatlar görüyoruz” dedi.

Ortaklar, Ferrari’nin efsanevi performansı ve mükemmelliğini LoveFrom’un “rakipsiz deneyimi ve yaratıcılığı” ile bir araya getireceklerini duyurdular. Firma, 2025 yılına kadar markanın tamamen elektrikli ilk otomobili de dahil olmak üzere, gelecekteki otomobilleri üzerinde Ferrari’nin kendi tasarım ekibiyle birlikte çalışmanın yanı sıra, yakın zamanda Milano’daki ilk pist şovunda görüldüğü gibi İtalyan şirketin moda endüstrisindeki çabalarına da yardımcı olacak.

Exor Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su ve Ferrari Yönetim Kurulu Başkanı John Elkann; “LoveFrom kurulduktan kısa bir süre sonra, Jony ve Marc ile dünyaca ünlü yaratıcılıklarını bizimkiyle tamamlayıcı ve artan şekillerde birleştirme fırsatları hakkında konuşmaya başladık” dedi.

Bu, Ferrari’nin son zamanlarda yüksek teknoloji dünyasına ilk dönüşü değil. CEO Louis Camilleri’nin sürpriz emekliliğinin ardından, otomobil üreticisi Benedetto Vigna’yı yeni CEO olarak atadı. Yeni patron şirkete akıllı telefonların yatay moddan portre moduna geçmesini sağlayan teknolojinin geliştirilmesine yardımcı olduğu STMicroelectronics’ten katıldı.

LoveFrom’un işi yine de Ferrari ile sınırlı olmayacak. Bir basın açıklamasında, lüks ürünler geliştirmek için Exor’un diğer şirketleriyle işbirliği yapacaklarını duyurdular. Reuters’e göre şirket, Hermes tarafından kurulan Çinli lüks grup Shang Xia’nın ana hissedarı ve Louboutin’de yüzde 24 hissesine sahip.

Ive ve Newson, “John (Elkann) ile uzun yıllardır arkadaşız ve onun içgörü ve vizyonunun büyük hayranıyız” dedi. “Ferrari ve daha geniş anlamda Exor ile böylesine önemli ve uzun vadeli bir işbirliğine girişmekten heyecan duyuyoruz.”

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!