Ferrari, gelecek yıl Le Mans’da yarışacak otomobilinin teaser görüntülerini yayınladı

Ferrari, gelecek yıl Le Mans’da yarışacak otomobilinin teaser görüntülerini yayınladı

24 Saatlik Le Mans yarışı bu hafta sonu Toyota zaferiyle tamamlandı. Ancak Ferrari, onları motor sporlarının zirvesine geri döndürüp Toyota’yı tahtından indirmeyi amaçlayan otomobilinin teaser görüntülerini yayınlayarak adeta gözdağı verdi.

Bu aşamada basitçe Ferrari LMH olarak bilinen yarış otomobili, sarı zemin üzerinde şahlanan at logosuna sahip olacak kırmızı bir Ferrari. Şaşırdınız değil mi?

Ayrıntıları ayırt etmek son derece zor. Ancak otomobilin ön kısmında çok ince LED aydınlatma üniteleri ve belirgin bir karbon fiber splitter var. Hava girişleri ve kırmızı destekler gibi öğeler de görünebiliyor.

Ferrari otomobil hakkında fazla bir şey söylemedi, ancak yarış otomobilinin “Şahlanan At serisindeki modelleri ayıran stilistik özelliklere güçlü tasarım referansları sergilediğini” belirtti. Otomobil üreticisi, modelin önümüzdeki yıl rekabete girmesinden önce geliştirme testlerinin önümüzdeki haftalarda başlayacağını da sözlerine ekledi.

https://twitter.com/FerrariRaces/status/1535260718076919815?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1535260718076919815%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_c10&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.carscoops.com%2F2022%2F06%2Fferrari-teases-their-le-mans-hypercar-will-compete-in-next-years-race%2F

2023, Ferrari en son 1973’te Le Mans’ın en üst sınıfında yarıştığı için büyük önem taşıyor. Nihayetinde marka 50 yıl sonra ve yarışın yüzüncü yılı için tam zamanında Le Mans’a geri dönecek.

Ferrari, ilk olarak 2021’de bir Le Mans Hypercar (LMH) programı için planlarını açıkladıklarında geri dönüşlerini duyurmuştu. O sırada şirket, kararın dikkatli bir çalışma ve analizden sonra verildiğini söyledi. Otomobil üreticisi ayrıca 2021’in başlarında simülasyonları çalıştırarak ve otomobilin tasarımı üzerinde çalıştıkları için geliştirmenin halihazırda devam ettiğini de kaydetti.

Ferrari onlarca yıldır Le Mans’ın ilgi odağı olmasa da, marka yıllar içinde 36 zafere ulaştı. Otomobil üreticisi bu mirasın üzerine inşa etmek istiyor ve Ferrari Başkanı John Elkann daha önce “Yeni Le Mans Hypercar programı ile Ferrari, sportif taahhüdünü ve büyük küresel motor sporları etkinliklerinde bir kahraman olma kararlılığını bir kez daha ortaya koyuyor” demişti.

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!