Ferrari, hibrit bir prototipi test etmeye devam ediyor.

Ferrari, hibrit bir prototipi test etmeye devam ediyor.

Ferrari, bir süredir konuşulmaya devam eden hibrit otomobilini test etmeye devam ediyor. V6, içten yanmalı bir motor kullanılacağı tahmin edilen bu otomobilde elektrik motoru veya motorları da görev yapacak. Fotoğraflarda da gördüğünüz gibi Ferrari, bu altyapıyı Maranello yakınlarında bir 488 GTB gövdesiyle test etmeye devam ediyor.

Ferrari’nin 5 yıl içinde 15 otomobil tanıtma planı devam ediyor gibi görünüyor. Geçtiğimiz sene tam 5 otomobil tanıtan marka, planına sadık bir şekilde ilerlemeye devam ediyor. Ferrari, geçtiğimiz sene F8 Tributo, F8 Spider, SF90 Stradale, 812 GTS ve Roma modellerini tanıtmış ve sipariş toplamaya başlamıştı. Ferrari fanatikleri ise V6 motora sahip bir modeli duyduklarından beri pek mutlu oldukları söylenemez. Üstelik Ferrari daha önce yol otomobilleri tarafında V6 motorları; Dino 206 GT, Dino 246 GT ve Dino 246 GTS’te kullanmıştı. Buna rağmen ”pure” Ferrari taraftarları şimdiden bu modele sıcak bakmayan bir konum almış durumda. Başka bir İtalyan otomobil üreticisinin taraftarları, markanın bir modeline ”baby” lakabını takmıştı. Ferrari fanatikleri de bu V6 motora sahip otomobile ”baby Ferrari” demeye hazır görünüyor.

Bir diğer iddia ise kullanılacak V6 makinenin hali hazırda Alfa Romeo modellerinde kullanılan V6 makine olacağı yönünde. Bu iddianın da bir Ferrari için kulağa pek hoş gelmediğini belirtelim. Ferrari CMO’su  Enrico Galliera ise bu iddiaları yalanlamış.

Eğer Ferrari bu V6 hibrit otomobili yaparsa kendi model ağacında nereye konumlandıracağı da merak uyanduruyor. Herkesin beklentisi yeni tanıtılmış olan Roma’nın altında konumlanacağı fakat V6 içten yanmalı motoru + elektrik motorları sayesinde Roma’dan daha güçlü olacağı da tahmin ediliyor. Önümüzdeki yıl tüm bu sorularımızın cevabını alma ümidiyle…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!