Ferrari, Maranello’da Elektrikli Araçlar İçin Üçüncü Bir Üretim Hattı Kuracak

Ferrari, Maranello’da Elektrikli Araçlar İçin Üçüncü Bir Üretim Hattı Kuracak

Ferrari kendini içten yanmalı motorlu araçlarının son kalesi ilan etmişti. Ancak görünen o ki, Maranello’daki patronlar artık geleceğin akıntısına karşı kürek çekmekten vazgeçmiş durumdalar. İtalyan süper otomobil üreticisi, üçüncü bir üretim hattı için Maranello’daki mevcut fabrikasının yakınında arazi satın aldı. Bu tesisin sadece hibrit ve elektrikli araçlar üreteceği söyleniyor.

Ferrari’nin, elektrikli araçların “ruhsuz” olduğunu söylemesinin üzerinden çok bir zaman geçmedi. Ancak sanıyoruz ki çok olmasa da, yakınlarda Maranello’dan bir elektrikli süper otomobil görmek üzereyiz. SUV üretme fikri konusunda da durum aynıydı ve şimdi Purosangue’ın ilk müşterilerine gelecek yıl içinde en kısa sürede ulaşmasını bekliyoruz. Trendler değişiyor ve planlar da değişiyor. Bu yüzden müşterilerin isteklerinin şirket kültüründen daha önemli olduğu görünüyor.

Elektrikli Ferrari hakkında henüz heyecanlanmayın. Sonuçta yakın sayılabilecek bir tarihte yollara çıkmayacak. Ancak Ferrari, Maranello fabrikası için bir büyüme planıyla geleceği şimdiden planlıyor. Spor otomobil üreticisinin planlarını kökten değiştirmek istemediğini, bunun yerine tabağına yeni çeşitler ekleyeceğini düşünebiliriz.

Üçüncü üretim hattı, normal içten yanmalı motorlu otomobil serilerinin hız kesmeden devam edeceği anlamına geliyor. Aynı zamanda, elektrikli modeller özel bir üretim hattına sahip olacak. Genişleme planlarında yeni bir pil Ar-Ge merkezi yer alacak. Bu son derece önemli bilgileriyse, markanın içinden kimliğinin açıklanmasını istemeyen kişiler söyledi.

Automotive News’e göre Ferrari’nin önümüzdeki hafta 16 Haziran sermaye piyasası gününde büyük bir duyuru yapması bekleniyor. Bu kapsamda CEO Benedetto Vigna’nın önümüzdeki dört yıl için Ferrari’nin elektrifikasyon stratejisine ışık tutması bekleniyor. Bu, yeni elektrik destekli otomobillerin yanı sıra İtalyan şirket için tamamen elektrikli ilk modeli de içerecek.

Analistler, Ferrari’nin büyük harcama kampanyasının sonunda 2025’te ilk EV spor otomobilini piyasaya sürmesini bekliyor. Elektrifikasyon yolunda daha gelişmiş rakipleri yakalama ihtiyacı, yatırımcıları çabanın maliyeti konusunda endişelendirdi. STMicro’dan gelen ve marka için tabiri caizse bir yabancı olan yeni CEO Vigna, İtalyan üreticiyi 21. yüzyıla getirmek için Ferrari’nin organizasyon yapısını kökten sarstı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!