Ferrari Purosangue, V12 motoru ile 13 Eylül’de tanıtılacak

Ferrari Purosangue, V12 motoru ile 13 Eylül’de tanıtılacak

Ferrari, çok konuşulacak ilk SUV modeli Purosangue’ı 13 Eylül’de tanıtacak. Tarihi açıklamanın yanı sıra Ferrari, Purosangue’ın simasını ve arka planda egzozunun kükremesini gösteren kısa bir tanıtım videosu yayınladı.

Görseller fazla bir detay ele vermese de, modelin kamuflajlı fotoğrafları Şubat ayında ortaya çıktı ve Ferrari, Mart ayında açıklayıcı bir teaser görüntüsü ile modeli etkili bir şekilde doğruladı. Sonuç olarak, yumuşak kıvrımlar ve zarif çizgilerle baskın bir tasarım bekleyebiliriz.

Ön kısım muhtemelen güçlü tepkilere neden olacak, ancak Purosangue eğimli bir tavana uzanan eğimli bir ön cama sahip olacak. Diğer yerlerde ise siyah kaplama ve ince aydınlatma üniteleri olacak. Bunlara dört egzoz çıkışlı egzoz sistemi ve kısmen Roma, kısmen de FF’e benzetilecek olan bir arka tasarım eşlik edecek.

Ferrari model hakkında fazla bir şey söylemedi ancak şirket Purosangue’nin V12 motora sahip olacağını şimdiden onayladı. Bu noktada teknik özellikler hakkında bir kelime yok, ancak otomobil üreticisi daha önce “V12 her zaman Ferrari DNA’sının kendine özgü bir parçası olmuştur. Mirasımızın bir kutlaması ve performans ve saf sürüş duygusunun yeni zirvelerine yönelik amansız arayışımızın bir sembolü” açıklamasını yaptı.

812 GTS, 800hp güç ve 718 Nm tork üreten 6.5 litrelik bir V12’ye sahip. Modelin 0’dan 100 km/s hıza 3 saniyenin altında çıkmasına imkan tanıyor. Purosangue’ın ne kadar hızlı olduğunu önümüzdeki hafta öğreneceğiz. Kim bilir, belki Ferrari V12’sini turbolarla bir araya getirir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!