Ferrari’den gelecek için V12 müjdesi

Ferrari’den gelecek için V12 müjdesi

Ferrari’nin, sansasyonel 812 Competizione’yi geçtiğimiz haftalarda tanıtmasının ardından bir güzel haber daha aldık. İtalyan üretici daha da güçlü bir V12 hazırlayacağını duyurdu.

Maranello’daki teknik işlerin patronu Michael Leiters, Autocar’a konu hakkında kısaca konuştu; “bunun üzerinde çalışıyoruz” dedi. Pazarlama müdürü Enrico Galliera, motorun olası bir 812XX modelinde kullanılıp kullanılmayacağı sorulduğunda “düşünmedik bile” dedi. Ancak “gelecekte kalıcı olacak bir şey düşünüyoruz” diye ekledi.

Şimdi bu haşmetli V12’ye ev sahipliği yapacak epeyce değerli olası aday var. Bunlardan biri, birkaç yıl uzağımızda olan LaFerrari’nin halefi olabilir. Diğer aday, Ferrari’nin Le Mans teknik bilgisi ile geliştirilebilecek yeni bir amiral gemisi olabilir. Galliera’nın açıklamasına rağmen 812’nin pist versiyonunu da aklımızdan çıkaramayız. 599XX’i kim unutabildi ki?

O zamana kadar, 812 Competizione’ye güç veren atmosferik 6,5 litrelik V12, şirketin besin piramidinin en tepesinde yer alacak. 9.250 s/dak’da 830 hp ve 7.000 d/dak’da 692 Nm tork üreten bu motorun sesi de verileri kadar etkileyici olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!