Mercedes, EQS’in üretimine start verdi

Mercedes, EQS’in üretimine start verdi

Mercedes-Benz, Almanya’daki Sindelfingen fabrikasında EQS’in üretimine başladı. Şirketin amiral gemisi elektrikli sedanı, Mercedes-Benz S-Serisi ve Mercedes-Maybach S-Serisi’nin üretim bandının hemen yanındaki Fabrika 56’da hayat buluyor.

1.500’den fazla çalışana ev sahipliği yapan tesis, farklı modelleri ve aktarma organlarını bir araya getirebildiği için yüksek düzeyde dijitalleşme sayesinde oldukça esnek. Güç aktarma organları ve gövde bileşenleri aynı hat üzerinde bir araya getirilebilir ve bu sayede verimlilik de en üst düzeye çıkarılabilir. Örneğin, EQS’nin gövdesi “Fullflex Marriage” olarak bilinen bölgede güç ünitesine bağlanır.

“Tamamen elektrikli yeni lüks sedanımız EQS, WLTP’ye göre 770 km menziliyle yeni standartlar belirliyor.” Mercedes-Benz Yönetim Kurulu Üyesi Markus Schafer, “EQS aynı zamanda tüm değer zinciri boyunca sürdürülebilirliği temsil ediyor: geliştirmeden satın almaya, üretime ve şarj sürecinden geri dönüşüme kadar ”dedi ve ekledi: “EQS, Mercedes-Benz’in yoğun bir şekilde CO2 nötr yeni bir araç filosu üzerinde çalıştığı Ambition 2039’a giden yolda bir kilometre taşıdır.”

Gelecekten gerçek bir S-Serisi olan EQS, yeni bir EV’ye özel platform etrafında inşa edilmiştir ve neredeyse uzun aks mesafeli S-Serisi kadar büyüktür. 450 RWD modelinde 329 HP tek motorlu ve AWD 580’de 516 HP’lik çift motorlu dizilimle piyasaya sürülecek. Eğer bu yeterli olmazsa, muhtemelen AMG logolu 715 hp üreten bir versiyon göreceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!