Gordon Murray, İki Elektrikli Seri Üretim SUV Modeli Üzerinde Çalışıyor

Gordon Murray, İki Elektrikli Seri Üretim SUV Modeli Üzerinde Çalışıyor

Gordon Murray Automotive, V12 motorlara sahip T.50 ve T.33 sınırlı üretim süper otomobillerini sunuyor ancak Gordon Murray Group bir yandan son dönemdeki modellerine kıyasla oldukça farklı bir şey üzerinde çalışıyor: Tamamen elektrikli güç aktarma organlarına sahip iki seri üretim SUV modeli.

Gordon Murray, yeni SUV’lerin süper otomobil tasarımlarıyla aynı prensipleri izleyerek menzil kaygısı ve araç dinamikleri açısından yeni standartlar belirleyeceğini söyledi. Bu, yeni modellerin akıllı paketleme ve gelişmiş aerodinamik ile hafif olacağı ve şasi kurulumundaki uzmanlığından yararlanacağı anlamına geliyor. Ayrıca bunlardan birinin önden çekişli dört kişilik, diğerinin ise dört tekerlekten çekişli beş kişilik kabin yapısına sahip olacağını duyurdu. Ultra pahalı T.50 ve T.33 süper otomobillerin aksine, SUV’ler daha fazla müşteri tarafından erişilebilir olacak şekilde fiyatlandırılacak.

Kardeş modellerden biri muhtemelen Windlesham’da üretilecek ve Gordon Murray amblemleri taşıyacak, ancak diğeri başka bir üretici için geliştiriliyor. Autocar tarafından bildirildiği üzere, SUV’ler Gordon Murray Design tarafından geliştirilen yeni bir EV mimarisi üzerine oturacak. Bu platformun ilk kez, geçen yıl 300 milyon £ değerindeki yatırımın bir parçası olarak beş yıllık bir genişleme planının duyurusu sırasında bahsi geçmişti. O zamanlar hafif ticari araçlara alternatif küçük bir SUV’da kullanılabilecek şekilde hazırlanmış, “devrim niteliğinde, hafif, ultra verimli elektrikli araç mimarisi” olarak tanımlandı.

Gordon Murray, elektrikli ağır dört tekerlekli bisikletlerden, gelişmekte olan pazarlar için kamyonlara kadar farklı türde araçlar tasarlamaya yabancı değil. Hepsi, düşük ağırlık, daha küçük karbon ayak izi ve önemli ölçüde azaltılmış ilk yatırım maliyetlerine odaklanan patentli iStream üretim yöntemini kullanır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!