Sportif Dokunuşlara Sahip Bentley Continental GT S ve GTC S Tanıtıldı

Sportif Dokunuşlara Sahip Bentley Continental GT S ve GTC S Tanıtıldı

Bentley, Continental ve Continental GTC modellerinin S logoları taşıyan yeni bir versiyonunu tanıttı. Ortaya çıkan araçlara Bentley Continental GT S ve Bentley Continental GTC S adı verildi. Her ikisi de Continental CT ve GTC’nin V8 versiyonunu temel alıyor ve portföydeki Azure, Speed, Mulliner ve standart modellere katılıyor.

Seriye yapılan en son ekleme sayesinde, Bentley’in serisinde artık Continental GT ve Continental GTC’nin beş çeşidi var. Yeni versiyon daha fazla güçle gelmiyor, ancak “çapraz düzlemli krank miline sahip V8’in sesini” güçlendirmek için daha sportif bir egzoz içeriyor.

V8 Güç ünitesi S modelinde serinin geri kalanında olduğu gibi aynı güce ve teknik özelliklere sahip olsa da, yukarıda belirttiğimiz egzoz ile farklı bir ses tonuna sahip olacak. 550 hp ve 770 Nm ile daha fazlasına pek de ihtiyaçları olduğu söylenemez. 4 Saniyelik 0-100 km/s hızlanması bu tezimizi doğrulayacaktır.

Geçtiğimiz haftalarda paylaştığımız Azure huzura odaklanırken, bu model daha keskin bir görünüm, daha fazla çeviklik ve karartılmış süslemelerle birlikte geliyor. Bu bir Bentley olduğu için iç mekan, sportifliğini vurgulamak için özel bir malzeme kombinasyonunun yanı sıra özel spor koltuklar, özel olarak tasarlanmış 22 inç jantlar ve daha özel aksesuarlara sahip. Gösterge panelinde de farklı olarak performans odaklı grafikler kullanılmış.

Bir S modelini siyah ön ızgarası, karartılmış süslemeleri, koyu renkli farları ve arka lambaları ile ayırt edebilirsiniz. Yalnızca kanatlı Bentley logosu ve model yazıları parlak krom olarak otomobilde sergilenmekte.

S serisi, parlak siyahla kaplanmış beş Y-şekilli kola sahip tamamen yeni bir jant tasarımı ile birlikte geliyor. Müşteriler bunları yeni bir Pale Brodgar Satin renkle de sipariş edebilirler ve arkalarında kırmızıya boyanmış bir dizi büyük fren kaliperleri bulunur.

22 inçlik jantlar size göre fazlaysa (neden olsun ki?), Bentley sadece bu model için 21 inç çapında gelen ve parlak siyah ve işlenmiş yüzeyler içeren üç kollu bir tasarıma sahip ikinci bir jant seçeneği de sunuyor. Diğer dış dokunuşlar, sıkça bahsettiğimiz egzoz çıkışlarının yanı sıra siyah boyalı yan marşpiyel eklerini ve ön çamurluklarda S logolarını içeriyor.

Dikkate değer diğer bir özellik, şirketin 48V altyapısı sayesinde 300 milisaniyede (Ortalama bir göz kırpma süresi kadar) yaklaşık 1300 Nm torkla çalışan elektrikli gövde salınımı önleyici kontrol sistemine yer vermesi.

Bentley Dynamic Ride olarak adlandırılan gelişmiş sistem, seyir hızlarında daha iyi sürüş konforu sağlamak için sol ve sağ tekerlekleri birbirinden bağımsız kılabiliyor. Sürücünün isteğine uygun olarak otomobilin hem sportif hem de konforlu hale getirilmesinde teknoloji önemli bir rol oynamakta.

Bentley, bu Continental GT S veya Continental GTC S modellerinden birinin ne kadara mal olacağını açıklamadı, ancak doğal olarak temel aldıkları modellerden daha pahalı olmalarını bekliyor. Sipariş için burada olacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!