Honda, Avrupa’daki otonom testlerine tam gaz devam ediyor

Honda, Avrupa’daki otonom testlerine tam gaz devam ediyor

Honda, Almanya’daki ITS Dünya Kongresi 2021 etkinliğinde Seviye 3 ve Seviye 4 prototiplerini önizleyerek yarı otonom sürüş yardım sistemlerinin devam eden geliştirme sürecini kamuoyuyla paylaştı.

AB Merkezli otonom sürüş programı, SAE Seviye 3 ve Seviye 4 otonom araçların sıradan yollara uygulanabilirliğini değerlendiriyor. Honda, araştırma programını desteklemek için Legend modelini baz alan dört araç hazırladı.

Japon otomobil üreticisi şu anda Avrupa’da bir ‘Sıkışık Trafik Pilotu’ ve ‘Otoyol Pilotu’ sistemlerini test ediyor ve Alman yollarında yapılan bu testler esnasında şimdiden 25.900 km’den fazla yol kat etti. Honda’nın teknolojisi, otoyoldaki trafik koşullarını analiz eder ve güvenli olduğuna karar verdiğinde otomobilin tüm kontrolünü sürücüden alır. Honda Legend Hybrid EX, Japonya’da halihazırda eller serbest Seviye 3 otonom sürüş sunuyor ancak Honda bu sistemi daha da geliştirmek istiyor.

L3Pilot Projesinin ve Honda Avrupa Ar-Ge’nin büyük proje lideri Dr. Robert Kastner yaptığı açıklamada, “Otonom sürüş teknolojisini gelişmiş güvenlik teknolojilerimizin hayati bir parçası olarak görüyoruz” dedi. “Bu alanda yıllardır sürdürdüğümüz araştırmaların ardından, bu AB inovasyon girişiminin aktif bir parçası olmaktan ve Avrupa yollarında güvenliği daha da artırmayı ve kazaları daha da azaltmayı amaçlayan otomatik sürüş için gelişmiş araştırma faaliyetlerini desteklemekten mutluluk duyuyoruz. ”

Honda, otonom sürüş sistemlerinin araştırılması ve geliştirilmesine büyük yatırım yapıyor. Bu yılın başlarında motosikletlerini ve otomobillerini 2050 yılına kadar küresel olarak sıfır trafik çarpışması ölümlerine sahne olacak şekilde geliştiriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!