Honda NSX yeni neslinde tamamen elektrikli olacak

Honda NSX yeni neslinde tamamen elektrikli olacak

Otomobil üreticisinin resmi açıklaması, NSX’in üçüncü neslini planlamadığı yönünde. Bununla birlikte, Honda’nın başkan yardımcısı ve Acura marka sorumlusu Jon Ikeda, yepyeni bir modelin ileriye gideceğinden ve markanın pilli elektrikli araçlara geçişi için mükemmel bir modeli olarak hizmet edeceğinden emin. Nikkei Asia ile konuşan Ikeda, yeni NSX’in ana akım Honda ve Acura modelleriyle aynı e:Architecture platformu tarafından desteklenebileceğini kaydetti. Elektrik motorlarının kullanılması, Honda’nın, üç elektrik motoru ve 3.5 litrelik çift turboşarjlı V6’sı ile eski NSX’i bile geride bırakan, araçtan büyük performans seviyeleri elde etmesine de izin verecek.

Üçüncü nesil bir NSX’in potansiyeli sorulduğunda Ikeda, “Buna bahse girerim,” diye yanıtladı ve gün ışığını görürse “elektrikli olacağını” da sözlerine ekledi. Ikeda, otomobilin sadece “düz hatlardan” ibaret olmayacağını ve performansını başka şekillerde de göstereceğini belirtti.

Honda’nın küresel CEO’su Toshihiro Mibe, otomobil üreticisinin 2040 yılına kadar tamamen elektrikli bir markaya geçiş için 40 milyar dolar harcayacağını doğruladı. Daha yakın bir gelecekte, bu on yılın sonuna kadar 30 BEV piyasaya sürecek. Bu planın bir parçası olarak piyasaya sürülen ilk tamamen yeni model, General Motors ile birlikte geliştirilen ve Ultium platformunu ve pil teknolojisini kullanan Prologue SUV olacak. 2024 yılında üretim hattına girecek. Nikkei Asia , Honda’dan birkaç kişinin 2024 ile 2026 arasında üçüncü nesil bir NSX başlatmanın ideal olacağına inandığını ve şirketin dünyaya EV alanında başkalarıyla gerçekten rekabet edebileceğini göstermesine izin verdiğini belirtiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!