Hyundaı, Ioniq markasıyla daha fazla söz sahibi olmak istiyor

Hyundaı, Ioniq markasıyla daha fazla söz sahibi olmak istiyor

Bu yılın başlarında Hyundai, IONIQ ismini tamamen ürün gamından çıkarma kararını açıkladı ve bu isimde elektrik gücüne odaklanan ayrı bir marka yarattı.

Bir süre önce Genesis’le yaptığı gibi, Hyundai alt markaları arasında her şeyi net tutmak istiyor, böylece tüketicilerin ne bekleyeceğini bilecekleri iddia ediliyor. Genesis? Birinci sınıf malzemelere ve zarif tasarıma vurgu. Hyundai? Paranın karşılığı. IONIQ? Tek kelimeyle, gelecek olarak nitelendiriyor.

Bu durum kamuoyuna duyurulduğunda, IONIQ markasının önümüzdeki dört yıl içinde çıkacak üç yeni modelle hayatına başlayacağı da belirtildi. Bunlardan ilki IONIQ 5 olarak adlandırılacak ve 45 konseptini temel alan kompakt bir crossover coupe şeklini alacak.

Tamamen elektrikli CUV ile ilgili detaylar şimdiye kadar bir muamma oldu, ancak Kore Otomobil Blogu sayesinde, kesin olmamakla birlikte artık model hakkında biraz daha fazla şey biliyoruz. Aslında, özellikleri hakkında önemli olan her şeyi öğrendik diyebiliriz.

Sızan bilgilere göre, toplam 313 hp güce sahip çift motorlu bir kurulum sayesinde dört tekerlekten çekiş özelliklerini beklememiz gerektiğini öğreniyoruz. Güç, 5,2 saniyelik 0-100 km/s hızlanması sağlamak için yeterli olacakmış.

Bir elektrikli otomobil için hızlanmadan önemli tek şey ise sürüş menzili. IONIQ 5 First Edition, piyasaya sürüldüğü andan itibaren mevcut tek pil kapasitesi seçeneği olan 58 kWh pil paketinden 450 km’lik menzil elde edebilecek. Daha sonra, 550 km’ye kadar yol kat edebilecek bir 82 kWh seçeneği mevcut olacak.

Ayrıca, IONIQ 5’in Porsche Taycan ile bir özelliği paylaşacağı da belirtilmeye değer: Sadece 15 dakikada% 20’den% 80’e şarj olmasını sağlayacak olan 800V şarj sistemi. Şarj istasyonu altyapısının var olduğunu varsayarsak, bu özellik en az pil kapasitesi ve maksimum menzili kadar önemli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!