Defender Ailesinin En Büyüğü Defender 130 Tanıtıldı

Defender Ailesinin En Büyüğü Defender 130 Tanıtıldı

Land Rover, her koşulda her yere ulaşabilen Defender ailesine 130 adlı yeni bir ultra uzun gövde tipi ekledi. Daha fazla yolcu taşımak isteyenlere hizmet etmek için tasarlanan bu daha büyük üç sıralı Defender, zaten popüler olan 110 modelinin uzatılmış gövdeli bir versiyonu. 3.022 mm’lik aks mesafesi değişmedi, bu yine boyutlar bakımından ciddi avantajlara sahip.

Toplam uzunluğu 5,358 mm kadar uzanan yeni Defender 130, arka kısımda 340 mm ek uzunluğa sahip. Defender’ın kareli tasarımı sayesinde bu ek uzunluk çok da absürt görünmüyor diyebiliriz. Bu ekstra mesafe, üçüncü bir koltuk sıra için yer ve bu koltukların arkasında da küçük bir saklama alanı sağlıyor.

İki sıralı Defender 110’un arka koltuğunun arkasında 786 litre saklama alanı var ve uzunluk artsa da bu alanın çoğu yeni üçüncü sıra için feda edildi. Üç sıralı Defender 130’un arkasında sadece 389 litre bagaj hacmi var, ancak yolcular muhtemelen bu alanın feda etmeye değer olduğunu hissedeceklerdir.

Üçüncü sıradaki yolcular yalnızca ısıtmalı koltukların keyfini çıkarmakla kalmaz, aynı zamanda kendi açılır tavanlarının da keyfini çıkarabilirler. Alıcılar, isteğe bağlı olarak yalnızca 130 gövde tipine özel dört bölgeli klima kontrolünü de ekleyebilir. Geleneksel Land Rover modellerinde olduğu gibi, ikinci ve üçüncü sıralar da stadyum diziliminde.

Sadece daha fazla bagaj alanı isteyenler, Defender 130’u beş koltuklu konfigürasyonda satın alabilirler. Bu durumda, kargo alanı, 1,329 litreye kadar artar. İkinci sırayı da katladığınız takdirde bu rakam 2,516 litreye ulaşır.

Defender 130’a özgü yenilikler sadece rakamla ölçülebilen türden şeyler değil. Land Rover, yalnızca 130’da tercih edilebilen Sedona Red adlı yeni bir renk de ekledi. 11,4 inçlik büyük bir bilgi-eğlence sistemi ve daha fazla konfor ve arazi kabiliyeti için havalı süspansiyon sistemi seride standart olarak sunuluyor. Lansmanda, Avrupa’da üç farklı hafif hibrit güç ünitesi mevcut olacak.

Off-road meraklıları, Ingenium D300 dizel motorun 295 hpgüç ve 650 Nm tork ile sunulduğunu bilmekten mutluluk duyacaktır. Ayrıca iki benzinli motor da sunulacak.

3 litrelik P300, 470 Nm tork değerine ve sadece 7.5 saniyelik 0-100 km/s süresine sahip, 300 hp üreten altı silindirli motora sahip. Daha fazla güç isteyen alıcılar, aynı altı silindirli baz üniteyi kullanan, ancak 400 hp ve 550 Nm üreten P400’ü tercih edebilir. V8 veya 2 litrelik versiyonlar hakkındaysa henüz bir bilgi yok.

Değişmeyen bir diğer şey de, Defender’ın off-road yeteneği. Yaklaşma ve kırılma açıları, daha küçük Defender 90 ve 110 ile karşılaştırıldığında aynı olarak kalmış. Sadece doğal olarak uzaklaşma açısı bu durumdan zararlı çıksa da , yine de 28,5 derecelik etkileyici bir veriye sahip. Sudan geçme derinliği de ekstra boyuttan etkilenmemiş.

Land Rover, 130’un First Edition versiyonunu üç yüksek donanımlı konfigürasyonda sunacak. Bunlar arasında markanın Genişletilmiş Parlak Süsleme Paketi ile birlikte Oyster Full Windsor deri ve doğal açık meşe kaplama ile Fuji White dış renk yer alıyor.

Sedona Red First Edition ise, abanoz deri döşeme ve füme meşe kaplama ile tamamlanıyor. Son olarak, Karpat Grisi boyalı First Edition, taba rengi deri döşemeye ve kaba kesim ceviz süslemeye sahip. Müşteriler ayrıca HSE, X-Dynamic SE, X-Dynamic HSE ve X donanım paketlerini de seçebilecekler.

Fiyat – donanım, teslim ve sipariş hakkında bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!