Lincoln, Yeni Konseptiyle İlk EV’sinin Önizlemesini Yapıyor

Lincoln, Yeni Konseptiyle İlk EV’sinin Önizlemesini Yapıyor

Bir haftadan biraz fazla bir süre içinde, yeni bir “küresel” elektrikli konsept otomobille Lincoln’ün geleceğine ilk kez bakacağız. Pazartesi günü marka, 20 Nisan’da yakın gelecekte çıkacak tam elektrikli araçlar için ilham kaynağı olacak bir aracı tanıtacağını duyurdu. Hatta markanın ilk seri üretim EV’sini önizleyecek olan konsept hakkında ne beklememiz gerektiğine dair bize küçük bir ipucu veren çok şifreli bir teaser bile yayınladılar.

Lincoln’ün önümüzdeki yıllarda bir dizi yeni EV piyasaya sürmeyi planladığını bir süredir biliyorduk. Şubat ayında, bazıları tamamen yeni modeller de dahil olmak üzere beş yeni Lincoln EV’nin 2026 yılına kadar üretilmesi planlandığına dair bir haber görmüştük. Şu anda şirket yalnızca dört model üretiyor, dolayısıyla bu büyük bir değişim.

Yeni bir EV konseptini tanıtmak, markanın, tabiri caizse, nabız yoklama yöntemi. Ford’un baş tasarım sorumlusu Anthony Lo, Autonews’e verdiği demeçte, “İlerlemeye karar verdiğimiz bu yeni yönün kabul edilebilir olup olmadığını ve insanların onlara aşık olup olmayacağını anlamanın en iyi yolu bu,” diyor.

Kısa tanıtımdan, bu yeni Lincoln EV konseptinin, yeni Lotus Eletre veya Cadillac Lyriq gibi SUV şeklindeki başka bir araç olacağı görülüyor. Bu araçların aksine, bu daha köşeli görünüyor.

Konseptin tavan çizgisi, videoda görülebilen tanımlayıcı bir özelliktir ve diğer SUV’ların çoğunda olmayan bir şekilde keskin ve açısaldır. Ayrıca Lincoln’ün, aldığımız son teaser’dan bu yana ters çevrilmiş gibi görünen marka logosunu yoğun bir şekilde vurgulayacağından emin olabiliriz. Hem ön hem de her çamurlukta görülebiliyor.

Yakın geçmişte, deri altında Lincoln modeli olabilecek tuhaf görünümlü Mustang Mach-E test prototipleri gördük, ancak ikisinin bağlantılı olduğundan emin olamayız. Kabini nasıl görünürse görünsün, 20 Nisan’da göreceğimiz için heyecanlıyız.

Lincoln, potansiyel olarak ilk EV’sini bu yıl 2023 model bir araç olarak yayınlayabilir. Lincoln’ün bu yılki 100. yıl dönümünü kutlamak için uygun bir yol.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!